Światowy dzień książki z Nokią

ZTM, Nokia oraz audioteka.pl zapraszają warszawiaków na drugą edycję obchodów Światowego Dnia Książki. W ramach akcji, 22 i 23 kwietnia pasażerowie stołecznej komunikacji miejskiej będą mogli słuchać w autobusach fragmentów polskiej i zagranicznej literatury.

Obchody Światowego Dnia Książki to wspólna inicjatywa Zarządu Transportu Miejskiego, firmy Nokia oraz serwisu audioteka.pl, z którego można pobrać książki w wersji audio do słuchania w telefonie komórkowym. Zasięg tegorocznej edycji akcji jest prawie 10 razy większy w porównaniu z 2010 rokiem!

W ramach akcji 22 kwietnia br. w Wielki Piątek i 23 kwietnia br., w Wielką Sobotę, na ulice Warszawy wyjedzie 240 audiobusów. Będą kursować po mieście przez cały dzień, aby jak najwięcej pasażerów mogło ?spotkać się? z literaturą w wersji audio. W autobusach, w godz. 9-13.00 oraz 18.00-20.00 będzie można wysłuchać 14 fragmentów audiobooków. Patronat nad akcją objęła Prezydent Miasta St. Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz.

Celem akcji jest popularyzacja literatury we wszystkich jej formach i w każdym możliwym miejscu. Audiobooki to doskonałe rozwiązanie dla wszystkich, którzy prowadzą intensywny tryb życia i jednocześnie nie chcą tracić kontaktu z książkami. ?Statystyczny mieszkaniec Warszawy każdego dnia spędza 1 godzinę i 12 minut w komunikacji miejskiej. W Światowy Dzień Książki przypominamy pasażerom, że podróż autobusem, tramwajem czy metrem jest doskonałą okazją, by nadrobić zaległości w lekturach, uczyć się języków obcych czy po prostu zrelaksować się z książką, drukowaną lub mówioną. Włączając się w akcję chcemy zachęcić warszawiaków do czytania i słuchania ? na co dzień, w drodze do szkoły czy pracy? ? mówi Leszek Ruta, dyrektor ZTM.

Jak wynika ze statystyk, 72 minuty – czyli czas, jaki spędza w podróży pasażer komunikacji miejskiej – wystarczą, aby przeczytać ok. 30 stron książki. Czytelnik może więc pochłonąć nawet dwie książki miesięcznie!

?Tempo życia współczesnego warszawiaka nie daje mu możliwości spokojnie usiąść z książką ? aubiobooki dają szanse pokonać czas, nie odrywając się od obowiązków dają możliwość kontaktu z literaturą zawsze i wszędzie? ? mówi Marcin Beme z audioteka.pl.

?Żeby pobrać audiobooka potrzebny jest telefon komórkowy z dostępem do Internetu. Wystarczy wejść na stronę nokia.pl/audioteka.pl, pobrać bezpłatną aplikację audiobook player, wybrać interesującą nas książkę w wersji audio i słuchać dowolnych audiobooków w autobusie, tramwaju, wykonując prace domowe czy uprawiając sport? ? dodaje Piotr Bubak z firmy Nokia Poland

***

Lista tytułów emitowanych w autobusach:

1. Łóżko, Świat Książki, Janusz L. Wiśniewski, czyta Janusz Wiśniewski 
2. Dom nad rozlewiskiem, Zysk i Ska, Małgorzata Kalicińska, czyta Marta Klubowicz
3. Romans biurkowy, czyli 99 dni z życia korporacji, Studio Emka, Mariusz Urbanek, czyta Tomasz Kammel
4. Ania z Zielonego Wzgórza, Wydawnictwo Literackie, Lucy Maud Montgomery, czyta Magdalena Różczka
5. Pippi Pończoszanka, JunfOffska, Astrid Lindgren, czyta Edyta Jungowska
6. Sieć. Ostatni bastion SS, Bogusław Wołoszański, czyta Bogusław Wołoszański
7. Mróz, War Book, Marcin Ciszewski, czyta Krzysztof Banaszyk
8. Piąta Ewangelia, Sonia Draga, Philip Vandenberg, czyta Piotr Bąk
9. Pan Lodowego Ogrodu, Fabryka Słów, Jarosław Grzędowicz, czyta Jacek Rozenek
10. Walkirie, Drzewo Babel, Paula Coelho, czyta Krzysztof Gosztyła
11. Służące, Media Rodzina, Kataryn Stockett, czyta Anna Seniuk
12. W pustyni i w puszczy, Promatek, Henryk Sienkiewicz, czyta Michał Kula
13. Baśnie i opowieści, Media Rodzina, Hans Ch. Andersen, czyta Jerzy Stuhr
14. Stuhrowie. Historie rodzinne, Wydawnictwo Literackie, Jerzy Stuhr, czyta Jerzy Stuhr

Aktualności