Stwórz własną koszulkę z nadrukiem

Czy stworzenie koszulki z własnym nadrukiem jest czymś bardzo skomplikowanym? Choć dla niektórych może wydawać się to trudną czynnością, w rzeczywistości może zająć zaledwie kilka minut, a efekt często przekracza oczekiwania. Co musisz wiedzieć o tworzeniu koszulek z nadrukiem, na co zwrócić uwagę przy przygotowywaniu nadruku i z jakimi kosztami się to wiąże? Jakie czynniki przeanalizować przy wyborze wykonawcy takich koszulek?

koszulka z nadrukiem

Koszulki z nadrukiem – na co zwrócić uwagę?

Przygotowanie wzoru koszulki z nadrukiem nie powinno stanowić większego kłopotu. Można wykorzystać rady i doświadczenie w sklepach stacjonarnych, ale dużo bardziej komfortową opcją może być sprawdzenie asortymentu w sklepach internetowych (także z kreatorem własnych nadruków). Może bowiem okazać się, że sklep internetowy nie tylko oferuje znacznie szerszą ofertę (różne rodzaje nadruków czy materiałów koszulek), ale i lepsze ceny. Ma to szczególne znaczenie w przypadku dużych zamówień hurtowych, gdzie wielkość nakładu może zrobić naprawdę sporą różnicę w cenie. 

Na cenę będzie miał wpływ nie tylko nakład naszego potencjalnego zamówienia, ale i wybrany materiał koszulek (często również kolor) i przede wszystkim rodzaj nadruku. W zależności od tego, jak duży obszar koszulki ma być pokryty nadrukiem, w jakiej technice ma być on wykonany, i jakie kolory wykorzystuje, wyestymowana zostanie odpowiednia cena. Pamiętaj, bo uzyskiwać estymacje od tak wielu źródeł jak to możliwe – pozwala Ci to na porównanie i wybranie najlepszej oferty. 

Niezależnie od tego, czy wybieramy prosty nadruk, czy skomplikowane wzory, musimy przygotować projekt w odpowiedniej rozdzielczości i z zachowaniem wszystkich norm, niejako narzucanych przez podmiot, z którym współpracujemy w kwestii wydruku. Słaba rozdzielczość lub niewyraźny projekt mogą odbić się na kiepskiej jakości wydruku i w konsekwencji nieudanej realizacji koszulki. Na szczęście coraz więcej platform, szczególnie online, oferuje pomoc w zakresie ustawień projektu, a wręcz nie dopuści do sytuacji, by klient wgrał słabej jakości wzór nadruku. 

Koszulki z nadrukiem – offline czy online?

Mnogość sklepów internetowych z koszulkami jest naprawdę imponująca, a klienci mają szeroki wybór opcji. Dlaczego warto zdecydować się na usługi oferowane w Internecie? Oprócz zalet takich jak szeroki asortyment i większa elastyczność, łatwiej jest także o znalezienie niższych cen, nawet po doliczeniu kosztów wysyłki. Zamówienia dokonywane internetowo mogą być także szybciej realizowane, a dodatkowo można sprawdzić opinie i komentarze o usłudze w czasie rzeczywistym. Choć przez Internet nie jesteśmy w stanie dotknąć materiału koszulki czy przejechać palcem po nadruku zanim zostanie on przygotowany, to zalety przemawiające za rozwiązaniami osadzonymi online są na tyle mocne, że warto rozważyć zamówienia tym kanałem. 

Stworzenie własnej koszulki z nadrukiem naprawdę nie jest trudnym zadaniem, szczególnie, jeżeli mamy wokół siebie wiele ułatwień i możliwości zapoznania się z ofertą oraz rekomendacjami przed złożeniem zamówienia. Koszulki z nadrukiem to od lat bardzo popularne gadżety firmowe, które wykorzystywane są przez wiele firm z różnym efektem i dla różnego celu. Niektórzy chcą zaskoczyć swoich klientów, inni dzięki koszulkom dopiero budują kontakty biznesowe, jeszcze inni używają ich jako narzędzia do budowy employer brandingu i pracy nad rozpoznawalnością marki. Cokolwiek jest Twoim celem – dbaj o jakość koszulki i nadruku, by cieszyły oko przez długie lata.

Aktualności Poradniki