Smartwatche, czyli inteligentne zegarki. Sprawdź, na co zwrócić uwagę przy ich wyborze!

Nie ulega wątpliwości, że stale rozwijająca się technologia znacząco ułatwia codzienne funkcjonowanie. Doskonałym przykładem są smartwatche, czyli wielofunkcyjne gadżety oferujące szereg rozmaitych udogodnień. Dlaczego warto z nich korzystać jako zamienniki standardowych zegarków i na co zwrócić uwagę przy wyborze konkretnego modelu?

smartwatch

Smartwatche, czyli telefony na nadgarstku

Smartwatche to najlepsze rozwiązania dla osób, które oczekują od czasomierza czegoś więcej niż to, co mają do zaoferowania tradycyjne analogowe i elektroniczne zegarki. Urządzenia te łączą ze sobą wiele funkcji i stanowią pewnego rodzaju przedłużenie smartfona. Tym samym umożliwiają m.in. swobodną obsługę połączeń telefonicznych, wiadomości tekstowych, czy też powiadomień.

Biorąc pod uwagę fakt, iż na każdym kroku polegamy na elektronice użytkowej, a bezprzewodowe gadżety są ogromnym udogodnieniem w wielu sytuacjach, smartfony to coś, czym warto się zainteresować. Zwłaszcza jeśli żyjesz w zabieganiu, prowadzisz intensywny tryb życia oraz gdy stale korzystasz z telefonu z systemem Androida lub iOS.

Kluczowe funkcjonalności smartwatchów

Rynek smartwatchów rozwija się dynamicznie, przez co wybór odpowiedniego modelu może być problematyczny. Na jakie parametry warto zwrócić uwagę przed zakupem? Istotną rolę odgrywa oczywiście system operacyjny. Najlepszym rozwiązaniem są uniwersalne gadżety kompatybilne z najnowszymi wersjami systemów. Mowa zarówno o Androidzie, jak i iOS.

Urządzenia te odznaczają się niewielkimi ekranami, najczęściej o przekątnej 1,2-1,7 cala. Dla niektórych osób ich użytkowanie z tego względu bywa utrudnione. Warto zatem przyjrzeć się modelom, które umożliwiają wydawanie komend głosowych. Jeśli chodzi o elementarne udogodnienia, nie obejdzie się też bez modułu Wi-Fi. To oczywiście nieliczne funkcjonalności spośród bogatego wachlarzu. Poszczególne smartwatche na każdą kieszeń, dostępne na https://www.zegarki.zgora.pl/smartwatche/ z łatwością dopasujesz więc do własnych potrzeb. 

Smartwatche również dla dzieci

Wśród smartwatchów nie brakuje też gadżetów przeznaczonych dla dzieci. W ich przypadku pożądane są inne funkcje, aniżeli odtwarzanie muzyki lub licznik spalanych kalorii. Na pierwszy plan wysuwa się nadajnik GPS, który pozwoli Ci określić, gdzie dokładnie znajduje się Twoja pociecha. Urządzenie powinno jednocześnie zapewniać dziecku całkowite bezpieczeństwo, czemu służy przycisk SOS. Wystarczy, że w momencie jakiegokolwiek zagrożenia użytkownik wciśnie go, a zegarek wykona połączenie na wskazany w systemie numer.

Aktualności Poradniki Smartfony