SmartThings, czyli inteligentny dom od Samsung

Moda na smart home zyskuje coraz więcej fanów. Coraz więcej osób decyduje się na zastosowanie inteligentnych rozwiązań, których celem jest poprawa codziennego komfortu. Jak podaje badanie IDC, liczba mieszkań, w których zastosowana jest automatyka domowa wzrośnie w 2019 roku aż o 26.9%. Samsung, wykorzystując ten trend przygotował swoją wizję smart home. Co kryje się pod szyldem SmartThings?

smartthings

System inteligentnego domu stworzony przez koreańskiego producenta jest jednym z bogatszych, który możesz znaleźć na naszym rynku. Co prawda, oferta dostępna w Polsce znacznie odbiega od modelowego przykładu smart home, który został przedstawiony światu w czerwcu 2019, jednak część z pomysłów możesz wcielić do swojego domu już dziś. SmartThings to system, który łączy wspólna aplikacja działająca zarówno na smartfonie, smartwatchu, jak i telewizorze. Co lepiej sprawdzi się do obsługi systemu Samsung niż telefon tej firmy? Samsung Galaxy S8 pomoże Ci kontrolować dom z dowolnego miejsca. Ten i wiele innych smartfonów od marki znajdziesz na stronie: https://www.emag.pl/telefony/brand/samsung/c.  

Jedna aplikacja, która działa na wielu urządzeniach sprawia, że bardzo szybko opanujesz cały system, a jego obsługa nie sprawi kłopotu nawet starszym członkom rodziny. W przeciwieństwie do innych producentów, Samsung w swoim SmartThings mocno postawił na sterowanie mniej oczywistymi urządzeniami. Dla całej linii bardzo istotne są telewizor i  lodówka. Z poziomu SmartTV możesz np. przyciemnić światło w pomieszczeniu tak, aby wieczorny seans filmowy nabrał kinowego charakteru.  

samsung-smartthings

Źródło: materiały prasowe (news.samsung.com) 

Serce inteligentnego domu – Family Hub 

Urządzeniem, które ma stanowić centrum systemu SmartThings jest lodówka z linii Family Hub. Z pozoru może dziwić, że nie smartfon, a sprzęt AGD ma zarządzać całym ekosystemem, jednak gdy przyjrzeć się pomysłowi bliżej, zaczyna nabierać sensu. W końcu każda impreza przenosi się do kuchni, a rodzinne śniadania często są spożywane przy kuchennym blacie. Lodówki Family Hub to coś więcej niż chłodziarki, to naprawdę inteligentne urządzenia.  

Co oferuje Family Hub poza klasycznymi funkcjami mrożenia i chłodzenia? Przede wszystkim modele wyposażono w 21.5-calowe ekrany LCD z dotykowym panelem. Sterowanie odbywa się podobnie jak na tablecie i daje Ci możliwość zdalnego zarzadzania innymi urządzeniami. Panel sterowania ma także bogaty wybór funkcji np. kalendarz, notatki czy pokaz zdjęć ze smartfona. Funkcja View Inside to sposób na kontrolowanie zapasów na półkach bez otwierania lodówki. Możesz sprawdzić, co jest w środku patrząc na ekran Family Hub lub na swoim Samsung Galaxy S8.  

family-hub

Źródło: materiały prasowe (news.samsung.com) 

Automatyka domowa ukryta w różnych urządzeniach 

Linia produktów działających w systemie SmartThings, które możemy dokupić, poza wcześniej wspomnianymi to: robot odkurzający, piekarnik, pralka, klimatyzator czy rozwiązania związane z oświetleniem. Samsung ułatwił wybieranie odpowiednich modeli łączących się z dedykowaną aplikacją. Na wszystkich produktach, które współpracują z ekosystemem znajdziesz etykietę z hasłem „Works with SmartThings”. Koreański producent dąży do tego, by wkrótce można połączyć także inne sprzęty, które nie są wydawane pod szyldem Samsung. Na ten moment marka Fibaro oferuje czujniki, które współpracują ze SmartThings. 

Warto zastanowić się, co daje połączenie urządzeń w jeden inteligentny dom. System reklamowany jest chociażby udostępnianiem ekranów na różnych urządzeniach. Już nie tylko wyświetlisz obraz z smartfona na telewizor, ale także możesz np. przesłać mecz z Samsung TV na lodówkę, aby w czasie gotowania śledzić poczynania sportowców. Podgląd zawartości półek w Family Hub sprawia, że wiesz, czego aktualnie brakuje do śniadania. Funkcja zdalnej kontroli urządzeń typu płyta grzewcza czy piekarnik uspokoi osoby, które mają tendencję do zapominania. 

Wideo: https://www.youtube.com/watch?v=eaB9xSpmlSI 

Smart home ma być przede wszystkim komfortowy dla Ciebie. Jeśli Samsung SmartThings nie do końca odpowiada Twoim potrzebom, masz także propozycje od innych producentów. Największy konkurent w dziedzinie smart technologii – Apple wkracza na polski rynek z HomeKit. Xiaomi powiększa ofertę w naszym kraju, gdy Fibaro od dawna oferuje produkty dla inteligentnych domów. Automatyka domowa to przyszłość, którą warto wdrożyć już dziś! 

Agd Aktualności