Serwis komputerów Mac – jak powinien wyglądać

Zastanawiasz się jak wygląda serwis komputerów Mac? W tym artykule podpowiemy na co zwracać uwagę podczas wyboru odpowiedniego serwisu, a także jak przebiega naprawa laptopów i komputerów stacjonarnych. 

serwis mac

Jaki wybrać serwis Mac? 

Podobne pytanie zadaje sobie wielu posiadaczy Maców, które wymagają serwisu. Oddanie urządzenia do pierwszego, lepszego miejsca zajmującego się naprawami laptopów nie jest najlepszym pomysłem. Jeśli pracownik nie będzie dysponował odpowiednią wiedzą, a także narzędziami, może to doprowadzić do poważnych usterek, a co za tym idzie jeszcze większych kosztów. 

Z tego powodu warto wybierać serwisy zajmujące się naprawami Maców, iPhone’ów, czy iPadów. Serwisanci pracujący na co dzień tylko z tymi sprzętami, będą znali doskonale ich specyfikę, a także potencjalne problemy, które mogą w nich występować. Doświadczenie i odpowiednie szkolenia są kluczowe, aby przywrócić laptopa do pełnej sprawności. 

Dodatkowo, serwis Maca powinien korzystać wyłącznie z oryginalnych części zamiennych. To kluczowe, ponieważ tylko podzespoły od producenta są w stanie zapewnić odpowiednią wydajność, a także bezawaryjną pracę. Przed oddaniem Maca do serwisu dopytaj, czy usługa jest objęta gwarancją. Większość dobrych serwisów Apple oferuje nawet 6 miesięcy wsparcia. To ważne, ponieważ w momencie, gdy laptop odmówi posłuszeństwa, Ty będziesz miał do kogo się zwrócić o pomoc. 

Jak powinien wyglądać serwis Maca? 

Serwis Maca powinien rozpocząć się przede wszystkim od szczegółowego opisania problemu. Im więcej informacji otrzyma pracownik, tym łatwiej będzie mu naprawić daną usterkę. Po przyjęciu sprzętu wykonana zostanie szczegółowa diagnostyka, aby potwierdzić, że dany element jest niesprawny. 

Dopiero po tym klient otrzyma pełny kosztorys naprawy. To bardzo ważne, ponieważ niektóre serwisy w ciemno naprawiają niektóre podzespoły, które później okazują się sprawne. Przykładem może być uszkodzony układ U2, który daje podobne objawy, co zużyta bateria. Wymiana akumulatora na nowy nie rozwiązuje problemu, dlatego konieczna jest jeszcze jedna wizyta w serwisie. To generuje dodatkowe i niepotrzebne koszty. 

Wielu użytkowników zastanawia się, czy naprawa Maca na własną rękę ma sens. Niestety, ale brak umiejętności i odpowiednich narzędzi zwykle kończy się uszkodzeniem któregoś z elementów. Nie warto ryzykować. Lepiej zostawić naprawę fachowcom. 

Czy każdy komputer można naprawić? 

Jak najbardziej tak. Niezależnie od tego ile lat ma Twój MacBook, czy iMac, możesz dostarczyć go do serwisu. Wymiana baterii, naprawa ekranu, czy płyty głównej, to najpopularniejsze usterki. Szanse na przywrócenie urządzenia do pierwotnego stanu są większe, w momencie gdy dostarczysz sprzęt do sprawdzonego serwisu. Czasami warto zapłacić odrobinę więcej i mieć pewność, że wszystko działa tak, jak powinno. 

Jeśli nie możesz dostarczyć sprzętu osobiście, to nic straconego. Takie serwisy jak wrocławski AppleFix wprowadziły opcję naprawy wysyłkowej. Jedyne, co trzeba zrobić to wypełnić formularz i zamówić darmowego kuriera. To bardzo proste! 

Aktualności Hardware Poradniki