Rewolucja w czytaniu : E-Booki

Nie znasz się na sprzęcie elektronicznym, ale pragniesz zainwestować w czytnik e-booków? Nie wiesz na jakie parametry i elementy zwracać uwagę podczas dokonywania wyboru? W tym artykule można znaleźć kilka porad, które pomogą w dokonaniu zakupu takiego urządzenia nawet w sklepie internetowym. Zatem zacznijmy od samego czytnika e-booków. Czym kierować się podczas wyboru?

Z racji, iż zamierzamy używać tego urządzenia do czytania naszych ulubionych książek w różnych warunkach – na dworze, w autobusie, pociągu – należy przyjrzeć się samemu ekranowi czytnika pod względem reakcji na światło. Eksperci radzą, by wybierać te czytniki ebooków, które posiadają tzw. ekran e-papierowy, które nie odbija światła. Zatem możemy korzystać z uroków czytania w dowolnym miejscu, nie martwiąc się warunkami oświetleniowymi.

Ponadto, istotny jest również rozmiar ekranu. Standardowym rozmiarem w dzisiejszym świecie czytników jest 6 cali (12 x 9 cm). Taki ekran jest wystarczający do swobodnego czytania. Oczywiście istnieją czytniki o mniejszych bądź większych ekranach. Te mniejsze – pięciocalowe – mogą wydawać się poręczniejsze, aczkolwiek komfort czytania nie jest już tak wysoki. Natomiast w przypadku czytników z ekranem do 10 cali, poręczność pozostawia wiele do życzenia. Dodatkowo, cena takich czytników jest dużo wyższa od cen tych standardowych.

Jeśli chodzi o dane techniczne, te na które warto zwrócić uwagę, różnią się od danych istotnych przy wyborze np. notebooka czy tabletu. Nie jest ważny rodzaj procesora czy wartość pamięci RAM, lecz to – ile książek jesteśmy w stanie przechowywać na danym czytniku. Standardową wartością w czytnikach jest ok. 2GB. Jeżeli czytnik, którym jesteś zainteresowany posiada mniej pamięci, np. 512 MB, zwróć uwagę czy istnieje możliwość zastosowania dodatkowej karty pamięci SD. Warto przyjrzeć się także dodatkowym funkcjom czytnika. Jednak należy pamiętać zasadę, że urządzenie ma służyć wygodnemu czytaniu książek w formie elektronicznej, a nie być skarbnicą dodatkowym funkcji czy aplikacji.

Wraz z postępem technologii, co raz więcej ludzi decyduje się na zakup czytników e-booków. Jest to urządzenie wygodne i poręczne, umożliwiające czytanie w każdych warunkach – nawet w zatłoczonych środkach komunikacji miejskiej. Zanim jednak dokonamy wyboru, przyjrzyjmy się parametrom danego urządzenia i określmy nasze realne potrzeby względem jego użytkowania.

Aktualności Internet