Profesjonalne szkolenie Responsive Web Design – pierwsze w Polsce

23 stycznia 2014 r. w Poznaniu odbędzie szkolenie UX Upgrade, którego głównym tematem będzie RWD, czyli Responsive Web Design. Organizatorem UX Upgrade jest poznańska agencja Symetria ? jedyny w Polsce przedstawiciel UX Alliance (www.uxalliance.com).

Responsive Web Design to jedna z najważniejszych nowości w świecie internetowym ostatnich lat. Podejście to zakłada zaprojektowanie jednej wersji serwisu, która elastycznie dostosowuje się do wielkości ekranu, na którym jest wyświetlana. W tym przypadku nie ma konieczności tworzenia kilku dedykowanych rozwiązań dla różnych wielkości ekranów (np. desktop, smartfon, tablet etc.).

Szkolenie UX Upgrade będzie składać się z dwóch części – Konferencji oraz Warsztatów. Pierwsza część zaadresowana jest do szerokiego grona odbiorców – entuzjastów Internetu, web designu, nowych technologii. W trakcie Bloku 1 będzie można się dowiedzieć co to jest RWD, jakie są możliwości i ograniczenia tego podejścia, a przede wszystkim – jak zaprojektować responsywną treść.

Warsztaty skierowane są zaś do przedstawicieli firm, a ich celem jest rozwiązanie rzeczywistych problemów, zgłoszonych przez samych uczestników przed konferencją. Case studies będą bazą do przekazania wiedzy o projektowaniu responsywnych serwisów, przygotowywaniu briefingu do projektowania RWD czy weryfikacji projektów stron responsywnych.

Zapisy na szkolenie odbywają się na oficjalnej stronie tego wydarzenia, uxupgrade.pl. Organizatorem szkoleń UX Upgrade jest agencja Symetria ? jedyna polska firma, zrzeszona w ramach UX Alliance (międzynarodowego stowarzyszenia, skupiającego liderów usability na całym świecie).

Aktualności