Porównanie smartwatchów Amazfit BIP i Amazfit Stratos

Polska to kraj, w którym telefony Xiaomi zdobyły całkiem duże zainteresowanie, podtrzymywane kolejnymi premierami chińskich urządzeń. Nasz sklep internetowy xiaomi4you.pl posiada je w swoim asortymencie, a że chętnie przedstawiamy najciekawsze technologie użytkowe, postanowiliśmy wyjść naprzeciw oczekiwaniom klientów. Porównajmy dwa smartwatche: Xiaomi Amazfit Bip oraz Xiaomi Amazfit Stratos.

 

Xiaomi Amazfit Bip – udany smartwatch w rozsądnej cenie

Już wiemy, że Xiaomi to nie tylko telefony. Klienci w Polsce i na całym świecie z dużym zainteresowaniem czekali na pojawienie się smartwacha, który świetnie sprawdza się w codziennym użytkowaniu. Model Amazfit Bip z pewnością nie zawiódł oczekiwań. Prosta, nowoczesna stylistyka zdecydowanie wpisuje się w trend minimalizmu. Waga wynosi zaledwie 32 mm z paskiem.

Dotykowy ekran e-ink ma 1,28 cala i aby nie uległ zbyt szybkiej awarii, zabezpieczono go popularnym szkłem Gorilla Glass 3. W środku kryje się dbający o optymalne i płynne działanie procesor Mediatek. Przesyłanie danych jest możliwe między innymi dzięki standardowi Bluetooth 4.0 LE. Sam smartwatch Xiaomi Amazfit Bip jest odporny zarówno na wodę, jak i pył, ponieważ spełnia standardy wyznaczone przez certyfikat IP68. Zegarek oferuje szereg najpopularniejszych i podstawowych funkcji, jak status aktualnych aktywności, rodzaj treningu, analiza snu, rejestrowanie trasy przez GPS, mierzenie pulsu i czasu, prognoza pogody, alarm, stoper, barometr czy kompas. Obsługa jest bardzo prosta.

Bateria ma pojemność 190 mAh. Smartwatch można sparować ze smartfonem poprzez użycie aplikacji mobilnej do systemów iOS oraz Android: Mi Fit, która służy analizie danych gromadzonych w trakcie treningu.

Nowy zegarek, nowa cena, jakość jak zwykle wysoka – Xiaomi Amazfit Stratos

Oczy miłośników i użytkowników urządzeń mobilnych coraz częściej kierują się nie tylko na nowe telefony, ale również smartwatche. Inteligentny zegarek Xiaomi Amazfit Stratos https://www.xiaomi4you.pl/produkt/amazfit-stratos-xiaomi zdecydowanie cieszył się sporym zainteresowaniem, a wiązane z nim nadzieje zostały w dużej mierze spełnione. W porównaniu do modelu opisywanego wyżej, tu mamy do dyspozycji identyczny wyświetlacz 1,34-calowy z rozdzielczością 320 x 320 pix. Technologia opiera się o 512 MB RAM i 4 GB wbudowanej pamięci, a procesor ARM jest już dwurdzeniowy. Bateria jest powiększona do 280 mAh, co starcza na maksymalnie 2 dni intensywnego użytkowania, ale przy standardowym zużyciu smartwach pracuje bez ładowania nawet około 5 dni. Ładowanie przez stację dokującą trwa około 2 godzin.

Model jest estetycznie i trwale wykonany, wodoszczelny, a także wyposażony w szereg nowoczesnych funkcji pomiarowych. To znakomita propozycja Xiaomi dla biegaczy i innych aktywnych użytkowników.

Aktualności Smartfony