Polska premiera Motorola Atrix

Motorola Mobility Polska sp. z o.o. ogłasza polską premierę najnowszego smartfona Motorola ATRIX?, telefonu wyposażonego w 2-rdzeniowy procesor i dysponującego mocą przenośnego komputera. Dzięki rewolucyjnej aplikacji Motorola Webtop, po umieszczeniu telefonu w stacji dokującej – Lapdock, bądź HD Multimedia Dock, można korzystać w pełni z możliwości przeglądarki Mozilla Firefox 4.0 oraz Adobe Flash.
Motorola Atrix będzie dostępna sprzedaży detalicznej od 10 października w cenie 1999 zł.

?Smartfony są coraz częściej wykorzystywane jako podstawowy nośnik, z którego korzystamy aby odtwarzać multimedia?, powiedziała Małgorzata Matusiewicz, Dyrektor Marketingu Motorola Mobility w Europie Centralnej.

?Motorola Atrix zapowiada nową erę na rynku urządzeń mobilnych. Dzięki możliwości połączenia telefonu komórkowego o dużej mocy z interaktywną aplikacją Webtop i specjalnymi stacjami dokującymi, użytkownik może korzystać z kompaktowego telefonu w podobny sposób jak z tradycyjnego komputera PC a używanie smartfona zyskuje zupełnie nowy wymiar“? dodała Małgorzata Matusiewicz.

Użyj stacji dokujących i uwolnij moc Webtopa.

Motorola Atrix został zaprojektowany w taki sposób by stał się pierwszym i najważniejszym źródłem oraz narzędziem do tworzenia, edytowania i przeglądania dokumentów i multimediów. Dzięki aplikacji Motorola Webtop oraz akcesoriom dokującym, umożliwiającym szybkie podłączenie smartfona do większego ekranu i pracy na tradycyjnej klawiaturze, użytkownik ma wrażenie, że korzysta z tradycyjnego komputera.

Korzystanie z aplikacji Webtop w pełni uwalnia multifunkcjonalność telefonu. Można jednocześnie korzystać z ulubionych aplikacji z Android Market na większym ekranie, otwierać wybrane strony w pełnoekranowym formacie przeglądarki, wysyłać wiadomości, odbierać e-maile, otwierać pliki oraz wykonywać rozmowy telefoniczne. Dodatkowo specjalne Centrum Rozrywki umożliwia przeglądanie zdjęć, odtwarzanie muzyki i filmów na telewizorach HD. Nawet jeśli wyjmiemy smartfon ze stacji dokującej w trakcie rozmowy, nie stracimy nawiązanego połączenia. .

Klienci biznesowi posiadający konto Citrix dzięki aplikacji Webtop zyskują dostęp do zintegrowanej aplikacji Citrix Receiver, dającej bezpieczny i szybki dostęp do wirtualnych pulpitów m.in Windows, sieciowych i biurowych aplikacji przechowywanych na Citrix XenDesktop. Oprócz pełnego zestawu aplikacji biurowych i poczty e-mail, użytkownicy mogą również korzystać z wielu aplikacji internetowych, takich jak Salesforce.com, Google Docs,

Motorola Lapdock:

 • Niezwykle cienką konstrukcję o wadze zaledwie 1.1kg, 11.6-calowy ekran, pełną klawiaturę, głośniki stereo i 36Wh trój-komorową baterię, zapewniającą do 8 godzin pracy. Wystarczy tylko umieścić Motorolę ATRIX w gnieżdzie dokującym i cieszyć się prawdziwą mobilnością w pracy, w domu, czy w podróży. Ponad to obudowa jest cieńsza i lżejsza od większości dzisiejszych laptopów.

Stacja Multimedialna HD:

 • Port dokujący wyposażony w 3 wejścia USB i HDMI ? może być używany do obsługi pulpitu, dzięki możliwości podłączenia tradycyjnego monitora z wyjściem HDMI, klawiaturą, myszką i głośnikami. Stacja może zostać podłączona do telewizora posiadającego wyjście HDMI oraz kina domowego.
  Multimedia Dock HD będzie dostępny w komplecie razem z telefonem zakupionym w T-Mobile/Play.

Najważniejsze cechy i specyfikacja telefonu Motorola ATRIX

 

 • Motorola ATRIX działa w oparciu o system operacyjny Android 2.3 z odświeżonym intuicyjnym interfejsem; mocniejsza bateria i menadżer danych umożliwia łatwiejsze zarządzanie aplikacjami.
 • Dostęp do ponad 250 000 aplikacji i gier na Android Market
 • 2-rdzeniowy procesor do szybszego przeglądania stron internetowych, pracy z dokumentami oraz grania
 • 1GB pamięci RAM odpowiadający za wielofunkcyjność smartfona m.in.: możliwość otrzymywania i odpisywania na maile w trakcie oglądania filmu.
 • Wyświetlacz qHD o wysokiej rozdzielczości obrazu, obsługujący 24-bitowe kolory, ułatwiający korzystanie z telefonu zarówno wewnątrz pomieszczeń jak i na zewnątrz.
 • Kamera do wideo rozmów na czacie, oraz dodatkowa nagrywająca w jakości HD
 • Wygodny czytnik linii papilarnych do bezpiecznego odblokowywania telefonu, zapewniający dodatkowe zabezpieczenie
 • 48GB pamięci: 16GB pamięci wewnętrznej z możliwością rozszerzenia o 32GB dzięki karcie MicroSD
 • 2,4 i 5 GHz Wi-Fi 802.11n umożliwiające nawet o 50 procent szybsze, w porównaniu z innymi smartfonami, pobieranie i wysyłanie danych przez WiFi,
 • Mniej niż 11 mm grubości z ekstra pojemną 1930 mAh baterią, umożliwiającą dłuższe rozmów i dłuższy czas pracy.
 • Dwa mikrofony z systemem redukcji szumów po to, by twój głos był lepiej słyszalny nawet w głośnym otoczeniu
 • Obsługa rejestracji obrazu HD i odtwarzanie większości standardów multimedialnych

Ceny oraz dostępność

Motorola ATRIX? będzie dostępna w Polsce od października 2011 roku w sprzedaży detalicznej w cenie 1999 PLN. Szczegóły oferty dostępne na stronie www.motorola.com/pl.

Więcej informacji na temat telefonu Motorola ATRIX na podstronie poświęconej Motorola ATRIX

Aktualności Android Elektronika