Podsumowanie pierwszego dnia na CES

Na początek przedstawiam przemówienie Prezesa Zarządu i CEO firmy Qualcomm dr Paul?a Jacobs?a, które otwierało tegoroczną edycję targów CES.

Przemówienie dotyczyło platformy mobilnej jako największej platformy technologicznej w historii z globalnymi przychodami branży bezprzewodowej rzędu 1.3 biliona dolarów oraz milionem aplikacji dostępnych na rynku. Qualcomm znajduje się niewątpliwie w samym centrum eksplozji popularności technologii mobilnych dostarczając 7 miliardów chipsetów będąc tym samym numerem jeden w branży.

 

Dr Jacobs oraz grupa niekwestionowanych autorytetów ? począwszy od CEO firmy Nokia Stephen?a Elop?a a kończąc na przedstawicielu Ulicy Sezamkowej poruszyła następujące tematy:

§  Snapdragon ? ?W tej chwili istnieje 300 urządzeń wykorzystujących procesory Snapdragon a kolejne 350 jest w trakcie projektowania. (?) Procesory Snapdragon skupiają się na dwóch podstawowych rzeczach ? większej efektywności i mniejszym zużyciu energii.?

 §  Globalny wpływ technologii mobilnych ? “Internet zmienił świat ale technologie mobilne mają jeszcze większy wpływ na naszą rzeczywistość. Współczesne życie staje się skupione wokół technologii bezprzewodowych. Nigdzie nie jest to tak widoczne jak w krajach rozwijających się. Dla wielu ludzi technologie mobilne są pierwszym sposobem, dzięki któremu łączą się oni z Internetem. Dla wielu jest to jedyny sposób.”


§  Współpraca z Microsoft ? ?Każdy dostępny w tej chwili na rynku Windows Phone jest napędzany przez procesory Snapdragon [?] Windows 8 jest wielkim przedsięwzięciem dla nas ponieważ tworzymy procesory od podstaw.?

§  Co dalej ? ?Jesteśmy jedynie na początku możliwości technologii mobilnych. Dostarczamy codziennie ponad milion chipów. Jesteśmy podekscytowani trendami, które omawialiśmy dzisiaj. Niezależnie od tego czy pochodzimy z rozwiniętego czy rozwijającego się kraju na koniec dnia wszyscy pochodzimy z mobilnego kraju. Przed nami niewiarygodne możliwości.”

Qualcomm opublikował również kilka istotnych informacji prasowych w tym informacje na temat pierwszego telewizora Smart TV napędzanego procesorem Snapdragon stworzonego z Lenovo, oraz  najnowszego  e-czytnika wyposażonego w wyświetlacz mirasol?.

Aktualności Android Aplikacje Elektronika telekomunikacja Windows