Podróżuj bezpiecznie ze swoimi dziećmi dzięki nawigacji

Powszechnie uważa się kobiety za kierowców bezpieczniejszych, a potwierdzają to również przeprowadzone przez firmę TomTom badania na polskich kierowcach. Aż 57 procent kobiet i 34 procent mężczyzn zgodziło się z tą tezą. Jednak aż ok. 60 procent kierowców twierdzi, że Polacy są niebezpiecznymi kierowcami. Jak więc nawigacja może sprawić, że będziemy mogły bezpiecznie podróżować z naszymi dziećmi?

Nawigacje TomTom to urządzenia bogate w wiele rozwiązań, które zapewniają bezpieczeństwo i komfort podczas jazdy. TomTom Via umożliwia kierowcom obsługę nawigacji z pomocą instrukcji głosowych. Wystarczy jedynie podać poszukiwany adres ? bez potrzeby zdejmowania rąk z kierownicy i spuszczania wzroku z jezdni, a nawigacja sama wyznaczy trasę do wypowiedzianego miejsca. Dużym udogodnieniem jest również możliwość wykorzystania modeli TomTom Via jako zestawu głośnomówiącego dzięki połączeniu urządzeń przez Bluetooth, co umożliwia wygodne wykonywanie połączeń przez telefon komórkowy.

?Nasze urządzenia zawsze były tworzone z myślą o wygodzie i bezpieczeństwie kierowców. Przez wiele lat stworzyliśmy szereg funkcji, które poprawiają jakość jazdy? ? komentuje Andrzej Kasprzyk, Senior Vice-President w TomTom. ?Co więcej, dajemy naszym klientom najbardziej aktualne mapy, dzięki którym zmniejsza się prawdopodobieństwo niebezpiecznych i nieprzewidzianych sytuacji na drodze, w rezultacie kierowca może czuć się pewniej i bezpieczniej za kierownicą? ? dodaje Andrzej Kasprzyk

Kolejną bardzo przydatną funkcją jest Pomocy! menu awaryjne, które przydaje się w trudnych sytuacjach. Nawigacja wskaże najbliższe punkty udzielania pomocy i poprowadzi nas najszybszą trasą, gdy np. nasze dzieci zachorują w trakcie podróży.

TomTom Via to także zintegrowany z nawigacją, wygodny, składany uchwyt, który bez problemu mocuje się do przedniej szyby. Dzięki możliwości obracania o 180°, uchwyt pozwala na wybranie pionowego lub poziomego położenia nawigacji. Dzięki możliwości wyboru wielkości dotykowego wyświetlacza (11 cm lub 13 cm ? 4,3? lub 5?), użytkowniczki TomTom Via mogą zobaczyć więcej i podróżować wygodniej, a co najważniejsza taka nawigacja bez problemu zmieści się w każdej torebce.

TomTom cały czas intensyfikuje swoje prace nad jakością i aktualnością map. Uwzględniając dynamiczność sytuacji na polskich drogach, nowe wersje map są bardzo cennym elementem dbania o komfort i bezpieczeństwo podróży. Teraz przy zakupie modeli Via 125 oraz Via 120, każdy ma dostęp do ośmiu darmowych aktualizacji. Dodatkowo modele VIA przypominają za pomocą specjalnego komunikatu, o tym że mapy są starsze niż 6 miesięcy i powinno się je zaktualizować. Wgranie nowej mapy odbywa się w bardzo łatwy sposób poprzez aplikację MyTomTom z poziomu komputera.

 

Główne funkcje TomTom Via:

  • Sterowanie głosem

  • Zestaw głośnomówiący (Bluetooth?)

  • Zintegrowane mocowanie z możliwością obrotu nawigacji o 180°

  • Wzbogacone o 2 miliony kilometrów i udoskonaloną grafikę mapy

  • Technologia IQ Routes?

  • Asystent Pasa Ruchu

  • Wypowiadane na głos nazwy ulic

  • Ekran dotykowy o przekątnej 11 cm (4,3?) lub 13 cm (5?).

Aktualności Sprzęt satelitarny