Odtwarzacz mp3 dla aktywnych – jaki kupić?

Smartfony to niewątpliwie urządzenia wielofunkcyjne – możemy z ich pomocą zatelefonować, zrobić zdjęcie, skorzystać z Internetu, a także posłuchać muzyki. Nie sprawdzą się one jednak jako odtwarzacz mp3 w każdej sytuacji, dlatego miłośnicy biegania niezależnie od panującej aury czy też osoby nie wyobrażające sobie pływania bez muzyki powinny poszukać odpowiedniego sprzętu przeznaczonego właśnie dla nich.

1

Pojemność pamięci i baterii

Pojemność pamięci w odtwarzaczu mp3 należy do najważniejszych parametrów. Im większa, tym więcej utworów muzycznych i audiobooków będziemy mogli wgrać – jest to ważne kiedy wybieramy się np. na długie wakacje. Nie mniej istotna jest też pojemność akumulatora. Podczas wielokilometrowych wycieczek w góry, czy innego rodzaju aktywności wytrzymała bateria zagwarantuje możliwość słuchania muzyki przez długie godziny.

 

Jakość dźwięku

Jest to parametr ważny we wszystkich urządzeniach służących do odtwarzania muzyki – zarówno tych standardowych, jak też i zaprojektowanych z myślą o miłośnikach aktywnego wypoczynku w różnych warunkach. Warto jednak wiedzieć, że niekiedy jakość dźwięku poprawić mogą dobre słuchawki. Zdarza się, że te dołączone do odtwarzacza pozostawiają wiele do życzenia, a wtedy rozwiązaniem jest dokupienie lepszego modelu.

2

Wygoda użytkowania

W przypadku osób prowadzących aktywny tryb życia standardowe odtwarzacze mp3 mogą być zwyczajnie niewygodne w użytkowaniu. Plątanina kabli zdecydowanie przeszkadzać będzie podczas treningu na siłowni, w trakcie pływania, czy innych zajęć wymagających wysiłku. Oprócz tego warto sprawdzić, czy słuchawki wygodnie leżą w uchu i nie wypadną podczas treningu. Wyświetlacz sprawdzi się podczas wybierania utworów bądź kolejnych części audiobooka. Inne rozwiązanie to nawigator głosowy, który ułatwi wybór konkretnego pliku mp3 – można je znaleźć w tych urządzeniach, gdzie sam odtwarzacz stanowi integralną część słuchawek i montowany jest na pałąku.

 

Szczelność i odporność

Odtwarzacze mp3 dla aktywnych powinny być zdecydowanie bardziej odporne i wytrzymałe od standardowych modeli. Umożliwi to słuchanie muzyki niezależnie od panujących warunków, np. na plaży, podczas jazdy na nartach lub snowboardzie, a także w trakcie biegania w ulewnym deszczu, a nawet pływania na basenie. Warto przy tym wiedzieć, że wodoodporne odtwarzacze dostępne są przy tym często w niskich cenach, dlatego każdy z pewnością znajdzie model dobrej jakości odpowiadający jego możliwościom finansowym.

Aktualności Poradniki