Odrobaczanie może być skuteczne

Wśród wielu programów do usuwania robaków komputerowych istnieje tylko kilka propozycji, które realnie ze sobą konkurują: AdwCleaner, a-squared oraz 1-2-3 Spyware Free.

Podstawową różnicą pomiędzy AdwCleaner a konkurentami jest wielozadaniowość. Wprawdzie to 1-2-3 daje możliwość ochrony w czasie rzeczywistym (domyślnie wyłączona), ale działanie programu obciąża pamięć. a-squared jest prosty, ale nastawiony głównie na usuwanie wirusów i trojanów, kiedy AdwCleaner działa kompleksowo: nie tylko przegląda dysk w poszukiwaniu programów potencjalnie niebezpiecznych, ale również skanuje rejestr i ma rozbudowaną funkcję usuwania reklamowych toolbarów ze wszystkich przeglądarek.

Stosunkowo małe zużycie pamięci i wyświetlanie raportu tekstowego dla geeków to dodatkowe atuty, natomiast przeciętny użytkownik doceni przede wszystkim przejrzysty interfejs i stabilność działania, której brakuje przede wszystkim w 1-2-3 , mającemu tendencję do wstrzymywania własnej pracy. Z tych trzech programów AdwCleaner (do pobrania ze strony http://adw-cleaner.pl) jest zdecydowanie najbardziej wszechstronny.

Aktualności Bezpieczeństwo Programy Software