Nowy Surface 2 od Microsoftu

Kilka godzin temu w internecie pojawiła się plotka o premierze nowego tabletu od Microsoftu. Później przerodziła się w fakt, po tym jak serwis The Verge opublikował wpis o rozsyłaniu zaproszeń na konferencję giganta z Redmond, która odbędzie się 23 września w Nowym Jorku.

Pewnie wielu z was nigdy nie słyszało o tym urządzeniu. Dodatkowo niewiele tych tabletów zostało sprzedanych. Szacuje się, że tylko 1,2 mln. A projekt tabletu z Windowsem RT przyniósł 900 mln. $ strat. Więc, delikatnie mówiąc, nie odniósł on sukcesu. Moim zdaniem stało się tak, gdyż zawierał on okrojoną wersję Windowsa 8, czyli wersję RT. I nie chodzi o to, że nie można było na nim uruchamiać “normalnych” programów na dużego Windowsa, ale, że w sklepie systemu nie ma zbyt dużo aplikacji, szczególnie tych użytecznych. Miejmy nadzieję, że zmieni się to z Windowsem 8.1, ktory ma przynieść powiew świeżości.
Jednak Microsoft się nie poddaje. Postanowił wypuścić druga serię swoich “dachowek”. Jak twierdzi Paul Thurrott z Winsupersite, sprzęt ma być wyposażony w 10,6 calowy ekran full HD. Co jest nowością, tablet ma występować również w białej wersji kolorystycznej, jednak jest to moim zdaniem sprawa wątpliwa, gdyż nigdzie nie ma takich zdjęć, a dodatkowo nikt inny tego nie potwierdził.
Sercem tabletu, ma być układ Tegra 4, co zostało potwierdzone przez CEO Nvidii. Ma on również dłużej pracować na baterii względem swojego poprzednika, nawet 8 godzin.
Będzie on zawierał Windowsa 8.1 w wersji na architektury ARM, i nie będzie to wersja RT, gdyż Microsoft wycofał się z tego oznaczenia.
Wymiary i waga, mają się nie zmienić znacząco.
Jak będzie na prawdę, zobaczymy 23 września.

Aktualności Elektronika Tablety Windows