Nowy rywal dla topowych smartfonów – LG G3

Najwyższa półka wyposażenia

Zapowiadany jako pogromca konkurencyjnych urządzeń z rodziny Galaxy czy smartfonów z jabłuszkiem na obudowie LG G3 ma podstawy do tego by być najlepszym. Podstawowe dane tego urządzenia robią wrażenie nawet na osobach zajmujących się recenzjami od lat. Rozdzielczość ekranu jest dosyć standardowa jak dla tej półki cenowej. Ponad 5 calowy wyświetlacz oferuje jakość obrazu Quad HD. Dla przypomnienia jest to 2560×1440 pikseli. Zastosowano w nim technologię IPS, która poszerza kąt widzenia do ponad 178 stopni w każdą stronę. Bateria w tym modelu mimo iż nie robi wrażenia może uchodzić za oszczędną. Te 3000mAh w połączeniu z funkcjami oszczędzania energii mogą dołożyć kilkadziesiąt godzin pracy przy umiarkowanym użyciu. Aparat wykona zdjęcia w bardzo wysokiej rozdzielczości dzięki trzynastu MP rozdzielczości. Ale największe wrażenie zrobiły na mnie filmy nagrywane w 4K, czyli poczwórnej wielkości Full HD. Już teraz na stronie internetowej Orange dostępne są modele LG G3 w różnych kolorach obudowy do przetestowania. Każdy może się przekonać o tym jak powinien wyglądać inteligentny telefon z najwyższej półki.

Funkcje, których nie znajdziesz nigdzie indziej

Oprócz samej specyfikacji technicznej, która powinna rzucać na kolana wysoka półka smartfonów powinna cechować się nietypowymi funkcjami, które są przydatne. Nie inaczej jest w modelu LG G3, który od razu zaskakuje funkcjami nie związanymi z samym systemem Android. Po pierwsze nie trzeba ładować go przez kabel. Bezprzewodowa ładowarka wygląda estetycznie i zwiększa bezpieczeństwo podczas uzupełniania energii. Mimo iż smartfon nie posiada wejścia na kabel ładowarki producent nie wykonał numeru znanego z urządzeń konkurencji, czyli zainstalował baterię na stałe. W urządzeniu LG bateria jest w pełni wymienna i w razie potrzeby można podmienić ją na drugą ściągając tylny panel obudowy. Oprócz tego mamy funkcję knock code pozwalającą na jeszcze bezpieczniejsze odblokowanie telefonu. Ostatnio według mnie ważną funkcją jest tylni panel, który pozwala na sterowanie najważniejszymi aplikacjami używanymi w danym momencie. Może być to odtwarzacz muzyki lub szybkie odbieranie połączeń telefonicznych.

LG G3 a inne smartfony za podobne pieniądze

Nawet teraz trudno obiektywnie oceniać wszystkie urządzenia mobilne w podobnej cenie. Producenci idą podobnym tokiem myślenia oraz korzystają z aktualnie najlepszych technologii. Jednak niektórzy dają użytkownikom coś więcej niż tylko mocny telefon lub tablet. W przypadku LG G3 dostajemy bardzo dobrze przemyślane i wygodne urządzenie, które posiada funkcję jakich nie znajdziemy u konkurencji. Samsung Galaxy S5 czy iPhone mimo świetnych wyświetlaczy i podobnych możliwości aparatu nie rozwijają się pod kątem technologii przyjaznych użytkownikowi. Możliwe, że ta cecha zaważy o ostatecznych wynikach sprzedaży.

Aktualności Smartfony