Nowa wersja aplikacji Bamboo Paper firmy Wacom

Sukces popularnej aplikacji Bamboo Paper firmy Wacom trwa nieprzerwanie ? od momentu jej premiery program pobrano do tej pory ok. 2,5 mln razy. Opierając się o opinie klientów, Wacom nieustannie udoskonala aplikację i sprawia, by była coraz bardziej przyjazna użytkownikom. Bamboo Paper wraz z zaprezentowanym niedawno rysikiem Bamboo Stylus duo stanowią idealne uzupełnienie tabletu multimedialnego iPad. Nowa wersja aplikacji nie tylko umożliwia użytkownikom tworzenie i dzielenie się pomysłami zwizualizowanymi w formie odręcznych notatek, szkiców czy rysunków, ale także oferuje nowe, ciekawe funkcje, takie jak możliwość wstawienia obrazów czy fotografii.
Bamboo Paper jest idealnym narzędziem do wyrażania swoich przemyśleń, zarówno w pracy czy szkole jak i w domu. Najnowsza aktualizacja przenosi ją na nowy poziom. Dzięki możliwości dodania zdjęcia oraz obrazu, można teraz jeszcze lepiej zilustrować prezentację, wyświetlić ulubione zdjęcia rodzinne czy ożywić przepis kulinarny. Dodane obrazy mogą być opisywane lub przenoszone w dowolne miejsce ekranu, aby pomóc zilustrować notatki lub rysunki już znajdujące się na ekranie. Zdjęcia mogą być nawet zrobione za pomocą iPada i zapisane bezpośrednio w notatniku Bamboo Paper, sprawiając, że jego strona naprawdę ożyje.
W sytuacji, gdy użytkownikowi zależy na zachowaniu w pracy w dyskrecji (na przykład jeśli informacje, którymi się posługuje mają charakter poufny), nowa wersja aplikacji Bamboo Paper oferuje skuteczną funkcję zabezpieczeń. Cyfrowe notatniki w aplikacji można zablokować hasłem w celu kontrolowania, kto je ogląda. Ponadto, można uruchomić również tryb ?tylko do odczytu?, zapobiegający edytowaniu notatek przez innych użytkowników.
Inne nowe funkcje obejmują rozszerzony widok biblioteki (library view), który jest nowym sposobem przeglądania, kopiowania i usuwanie notatników Bamboo Paper bez konieczności wychodzenia z biblioteki. Dodatkowo, ulepszony interfejs do robienia notatek w trybie poziomym jest idealny dla leworęcznych użytkowników tabletów. Korzystający z aplikacji mogą też archiwizować cenne notatniki w chmurze z wykorzystaniem Dropbox lub Evernote.
Rodzina Bamboo Stylus
Uzupełnieniem aplikacji Bamboo Paper jest wciąż powiększająca się rodzina Bamboo Stylus, która składa się z wyposażonego w dwie końcówki ? rysik i długopis piórka Bamboo Stylus duo oraz wachlarza  kolorowych piórek Bamboo Stylus (oferujących tylko gumową końcówkę). Kombinacja Bamboo Paper i Bamboo Stylus to kompleksowe rozwiązanie dla użytkowników końcowych.
Bamboo Paper idealny do prezentowania pomysłów
iPad, jako narzędzie idealne dla środowisk naukowych i biznesowych, może być podłączony do projektora. W takiej sytuacji aplikacja Bamboo Paper automatycznie uruchamia się w trybie prezentacji, dzięki czemu użytkownik może przedstawić publiczności swoje grafiki, rysunki, notatki i pomysły oraz na bieżąco nanosić notatki podczas samej prezentacji. Pomaga to zapewnić bardziej żywe i interaktywne środowisko.
Bamboo Paper dla komputerów Mac i PC
Choć miliony ludzi na całym świecie korzystają z Bamboo Paper na tabletach iPad, aplikacja może być teraz używana również na komputerach Mac i PC. Notatniki mogą być wyświetlane lub dodawane w razie potrzeby podczas pracy na laptopie lub komputerze stacjonarnym.
Zainspiruj innych użytkowników Bamboo Paper
Wacom zachęca użytkowników aplikacji Bamboo Paper do pokazywania innym w jaki sposób z niej korzystają. Najciekawsze filmy lub obrazy, które zostaną oznaczone #bamboopaper lub #art na Twitterze lub opublikowane na profilu Bamboo Europe na Facebooku, zostaną zamieszczone na firmowym blogu http://bamboopaper.wacom.com/2012/04/11/inspire-other-bamboo-paper-users/ .
Dostępność Bamboo Paper
Nowa wersja Bamboo Paper 1.6 jest już dostępna w Apple App Store pod adresem: http://itunes.apple.com.

Aktualności Aplikacje Elektronika