Interaktywny tablet piórkowy Bamboo Wacom

Tworzenie, edytowanie i dzielenie się obrazami i dokumentami jest teraz łatwiejsze z nowym bezprzewodowym, interaktywnym tabletem piórkowym Bamboo firmy Wacom.

Aby zaspokoić potrzeby rosnącej liczby kreatywnych użytkowników komputerów, Wacom wprowadza dziś zupełnie nową linię swoich tabletów Bamboo. Dotykowe  i piórkowe tablety od teraz są urządzeniami bezprzewodowymi, dzięki czemu użytkownicy zyskali większą elastyczność we wcielaniu w życie swoich pomysłów i kreatywności za sprawą intuicyjnego, wszechstronnego i przyjemnego doświadczenia ze sprzętem komputerowym.

Idealny dla każdego kto chce stworzyć spersonalizowaną, cyfrową treść i stosować intuicyjne narzędzie wprowadzania danych, Bamboo umożliwia każdemu rozwijanie swojej kreatywności. Seria kolorowych, interaktywnych tabletów obejmuje Bamboo Fun Pen & Touch (mały i średni), Bamboo Pen & Touch (mały) i Bamboo Pen (mały). Lekkie modele Pen & Touch oraz Fun są teraz bezprzewodowe i idealne do pracy podczas relaksu na sofie czy wyjścia poza dom. Użytkownicy mogą cieszyć się godzinami bezprzewodowej wolności. W dodatku ulepszony design oraz kombinacja technologii dotykowej z technologią dającą wrażenie pióra piszącego na papierze dostarczają bardziej angażujący, inspirujący i zabawny sposób używania komputera.

Doświadczenie precyzyjności pióra i funkcji multi-touch

Dla szybkiej, łatwej nawigacji komputerów PC oraz Mac, wszystkie tablety Bamboo łączą w sobie czułe na nacisk, bezbateryjne i bezprzewodowe piórka z wielodotykową funkcjonalnością, z której Wacom słynie. Wygląd piórka został ulepszony. Posiada teraz bardziej estetyczny kształt, który zawdzięcza nowemu delikatnemu  obszarowi uchwytu, ulepszonym przyciskom pióra i nowemu kształtowi gumki, jednocześnie nadal oferując imponujące 1024 poziomy nacisku i umożliwiając użytkownikom wykonywanie dokładnych ruchów kursorem i odręcznych notatek. Funkcja multi-touch została dopracowana i jest teraz jeszcze bardziej intuicyjna, więc nawigowanie palcami po tablecie w celu przewijania dokumentów, surfowania po sieci, obracania obrazów albo przeglądania galerii ze zdjęciami jest szybkie i proste.

Dodatkowo z Bamboo Paper, zapewniającej świetną zabawę, nowej aplikacji Bamboo, Wacom zapewnia użytkownikom możliwość tworzenia wirtualnych notatników dla swoich komputerów, pozwalając im dzielić się swoimi pomysłami w obrazowy sposób z odręcznymi notatkami, szkicami albo ?bazgrołami?. Bamboo Paper jest dostępny jako darmowa aplikacja w Bamboo Dock (który znajduje się na pulpicie komputera). Ta wiecznie rozwijająca się biblioteka aplikacji obejmuje gry i narzędzia do tworzenia
i dzielenia się treściami.

Instynktowny w użyciu interaktywny tablet

?Konsumenci stają się coraz bardziej ekspresyjni i kreatywni w swoim codziennym zachowaniu z komputerem. Nowa generacja Bamboo jest idealnym narzędziem, aby personalizować tworzone treści oraz nawigować, pisać, malować i szkicować w satysfakcjonujący sposób? mówi Rüdiger Spohrer, Vice President Marketing w firmie Wacom Europe. ?Dotyczy to również użytkowników biurowych, którzy chcą dodawać odręczne notatki i szybko przewijać dokumenty, a także nastolatków pragnących dopisywać odręczne wiadomości na zdjęciach swoich przyjaciół umieszczonych w sieci. Interaktywne tablety piórkowe Bamboo dają nowe możliwości / doświadczenie w pracy z komputerami PC lub Mac. Chcieliśmy połączyć najlepsze elementy interfejsów użytkownika w jednym interaktywnym tablecie piórkowym, który jest wyjątkowo naturalny w użytkowaniu. Z Bamboo inspiracje i wyrażanie siebie stają się jednym, pozwalając naszym klientom posługiwać się komputerem w sposób, który wydawał im się do tej pory niemożliwy?.

Bamboo Pen & Touch

Nowy, wygodny design Bamboo Pen & Touch niewątpliwie przykuwa wzrok i na pewno będzie hitem na każdym biurku. Czarny tablet jest obramowany efektownie kontrastującymi kolorami czerni i limonki, i zawiera specjalną wnękę na zestaw bezprzewodowych akcesoriów, który jest dostępny osobno. Cztery konfigurowalne przyciski express keys ułatwią nawigację komputera, zaś piórko zapewni precyzję podczas tworzenia. To właśnie namacalne połączenie z treścią poprzez rysowanie, notowanie, szkicowanie, malowanie czy nawigowanie czyni Bamboo Pen & Touch tak wspaniałym i użytecznym narzędziem. Koszt Bamboo Pen & Touch wynosi 89,90 EUR.

Bamboo Fun Pen & Touch

Jest to srebrny, stylowy tablet, którego design robi duże wrażenie. Jednak pod jego luksusowym, MacBook-ą powierzchnią kryje się świetny, intuicyjny i łatwy w obsłudze tablet. Bamboo Pen & Touch jest wzbogacony o wyjątkowy pakiet oprogramowania: Adobe? Photoshop? Elements 8 (w przypadku małego), 9 (w przypadku średniego), a także ArtRage 3. Do średniej wielkości tabletu jest także dołączony Corel Painter Essentials 4, który zamieni każdy komputer w cyfrowe płótno, a piórko Bamboo w wielofunkcyjny pędzel. Bamboo Fun jest idealnym narzędziem do pracy twórczej, zarówno retuszu i edycji jak i tworzenia dzieła od początku. Bamboo Fun Pen & Touch kosztuje 99,90 EUR (mały) lub 199,90 EUR (średni).

Zestaw bezprzewodowych akcesoriów Bamboo

Zarówno tablet Bamboo Fun Pen & Touch jak i Bamboo Pen & Touch mogą być teraz używane bezprzewodowo. Zestaw akcesoriów plug?n?play zawiera bezprzewodowy adapter umożliwiający łatwe, bezprzewodowe podłączenie tabletu do komputera PC, Mac, czy też laptopa. Koszt: 39,90 EUR.
Serię urządzeń uzupełnia Bamboo Pen (obsługiwany wyłącznie piórem), w cenie 59,90 EUR. Wszystkie ceny zawierają VAT.
Funkcje

FunkcjeBamboo P&TBamboo Fun P&T (mały)Bamboo Fun P&T (średni)
Multi-TouchTakTakTak
PenTakTakTak
Łączność bezprzewodowaTakTakTak
OprogramowanieBamboo DockBamboo Dock
PSE 8
ArtRage 3
Bamboo Dock
PSE 9
ArtRage 3
CPE 4

 

Wymagania systemowePołączenie internetowe do ściągnięcia oprogramowania.
PC: Windows? 7, Windows Vista SP2 lub Windows XP SP3, Port USB, kolorowy wyświetlacz, CD-ROM
Mac: Mac OS X 10.5.8 lub późniejsza, Intel? lub PowerPC? procesor, port USB, kolorowy wyświetlacz, CD-ROM

Dostępność
Bamboo nowej generacji będzie dostępne od 27 września 2011.

Aktualności Elektronika