Nowa kontrola prywatności dostępna na Facebooku

Nowa Kontrola Prywatności wprowadzona przez Facebooka w pierwszej połowie tego roku jest już dostępna dla wszystkich osób korzystających z platformy z poziomu komputera stacjonarnego. Dzięki narzędziu Privacy Checkup, które jest już dostępne, każdy będzie mógł upewnić się, że udostępnia swoje informacje właściwym osobom.

Aby odpowiednio zarządzać swoimi danymi użytkownicy Facebooka powinni pamiętać o trzech czynnościach, dzięki którym odpowiednio zabezpieczą swoją prywatność. Pierwszy krokiem jest sprawdzenie ustawień ikony wyboru odbiorców postu, który zostanie przez nas opublikowany. Drugim – kontrola uprawnień przyznanych aplikacjom wykorzystywanym na platformie. Trzecią czynnością, jest ponowne określenie, jakie informacje personalne udostępniamy na swoim profilu.

Nowa Kontrola Prywatności jest częścią działań podejmowanych przez Facebooka w celu ochrony prywatności osób korzystających z platformy. Funkcja ta zapewnia użytkownikom większą kontrolę nad swoimi informacjami wtedy, kiedy tego najbardziej potrzebują. Co ważne, spośród tych, którzy dotychczas skorzystali z Kontroli Prywatności, aż 75% zmodyfikowało swoje ustawienia.

Ustawienia prywatności mogą być sprawdzone w dowolnej chwili za pomocą opcji Prywatność ? skróty. Kontrola Prywatności przypomina o tym wszystkim korzystającym z Facebooka.

Aktualności Bezpieczeństwo Internet