Nokia Lumia 610 z technologią NFC w sieci Orange

Firma Nokia poinformowała dzisiaj o wprowadzeniu do oferty wersji smartfonu Nokia Lumia 610 z technologią NFC. Model ten to jeden z najnowszych i najbardziej przystępnych cenowo smartfonów z rodziny Lumia, stanowiący doskonałe wprowadzenie do platformy Windows Phone dla młodszych użytkowników. Pierwszym operatorem, który oferować będzie Nokia Lumia 610 NFC, jest Orange. Smartfon, dzięki technologii NFC umożliwia natychmiastowe i bezprzewodowe łączenie się z innymi urządzeniami i odczytywanie tagów NFC, wyposażony jest w rozwiązania sprzętowe oraz oprogramowanie pozwalające na zastosowanie tej technologii do dokonywania płatności. Nokia Lumia 610 NFC posiada certyfikat MasterCard PayPass? do płatności zbliżeniowych.

?Nokia utrzymuje pozycję lidera w dziedzinie NFC, czego dowodem jest najnowsze zastosowanie tej technologii na platformie Windows Phone. Działania te cieszą się pełnym wsparciem ze strony Orange? ? powiedział Ilari Nurmi, Head of Product Marketing, Smart Devices, Nokia. ?Technologię NFC udostępniamy w wielu produktach z naszego portfolio, a dzięki stale rosnącej liczbie akcesoriów NFC ułatwiamy użytkownikom łączność za pomocą jednego dotknięcia. Co więcej, umożliwiamy także operatorom i innym usługodawcom tworzenie rozwiązań do płatności i obsługi biletów w oparciu o nasze smartfony?.

?Orange zamierza wdrażać mobilne usługi NFC na wszystkich swoich rynkach europejskich. Cieszymy się, że w ramach tego planu jako pierwszy operator zaoferujemy model Lumia 610 NFC? ? powiedział Yves Maitre, Senior VP Mobile Multimedia & Devices,  Orange. ?Smartfony Nokia Lumia cieszą się bardzo dużą popularnością wśród klientów Orange. Teraz idziemy o krok dalej i wzbogacamy swoją ofertę o smartfon z technologią NFC, dzięki któremu można korzystać z łączności zbliżeniowej. W dziedzinie technologii NFC Nokia jest dla nas naturalnym partnerem, ponieważ tak jak Orange już od dawna angażuje się w rozwój tego standardu?.

 

Certyfikat Mastercard

Technologia MasterCard PayPass? to szybka i wygodna alternatywa dla płatności gotówkowych podczas codziennych zakupów. W celu zapewnienia bezproblemowej współpracy z siecią PayPass urządzenia z certyfikatem MasterCard, takie jak Lumia 610 NFC, są poddawane rygorystycznym testom w laboratorium akredytowanym przez MasterCard.

 

?Cieszymy się z certyfikacji modelu Lumia 610 NFC jako urządzenia zgodnego z naszą wiodącą technologią PayPass. To kolejny smartfon firmy Nokia, który pomaga konsumentom w swobodnym robieniu zakupów przy użyciu ulubionego urządzenia? ? powiedział Mung Ki Woo, group executive, Mobile, MasterCard.

 

Smartfon Lumia 610 NFC będzie dostępny na początku trzeciego kwartału 2012 r.

Aktualności telekomunikacja Windows