Niestandardowe zastosowania chmury krajowej

Projekt Chmura Krajowa udostępnia ogromną liczbę narzędzi i nowoczesnych rozwiązań, dzięki którym firma może zyskać w kwestii budżetu, wygody pracowników i łatwości zarządzania. Jej założenia wiążą się także ze zwiększeniem bezpieczeństwa wrażliwych danych. Skorzystać z projektu mogą zarówno większe firmy, jak i mniejsze. Do czego można ją konkretnie wykorzystać?

chmura

Chmura krajowa w praktyce

Projekt Chmura Krajowa zakłada zwiększenie innowacyjności polskiej gospodarki. Odpowiednie wytyczne, którymi kierują się założyciele, umożliwiają przedsiębiorcom zoptymalizowanie działań firmy w wielu aspektach. Chmura krajowa może okazać się przełomowym krokiem w całym rozwoju przedsiębiorstwa – jest w stanie go znacznie przyspieszyć po wprowadzeniu systemu. Jednak oprócz najważniejszych założeń i nowoczesnych technologii, które są wykorzystywane, chmury krajowej jesteśmy w stanie użyć również w niestandardowych, ciekawych celach.

Na przykład prowadzenie firmy, która zajmuje się aplikacjami na smartfony czy programami na komputery stacjonarne, skupia się głównie na przekazie odpowiednich informacji przez internet. System tworzy całą infrastrukturę przedsiębiorstwa w chmurze, dzięki czemu każdy, kto jest upoważniony, ma dostęp do zasobów z dowolnego miejsca i urządzenia. Dodatkowo możliwość wydawania kolejnych iteracji danego programu, udostępniana przez założycieli projektu, optymalizuje cały proces deweloperski. Ciekawym zastosowaniem chmury krajowej jest także stworzenie platformy finansowej z prostym dostępem na wszystkich urządzeniach. Polega to na otwarciu systemu podobnego do PayPal czy Revolut. Dane przechowywane w chmurze są w pełni bezpieczne, a powiązanie ich z odpowiednimi aplikacjami nie będzie stanowić problemu. Widać na tym przykładzie potencjał projektu, nawet w kwestii bardzo dużych przedsięwzięć.

Chmura a jednoosobowa firma

Również w sytuacji, gdy prowadzimy jednoosobową działalność na większą skalę, warto zwrócić uwagę na rozwiązania chmury krajowej. Dlaczego? Umożliwia to szybką rozbudowę firmy w kwestii infrastruktury, ponieważ nowych pracowników można przeszkolić bardzo szybko, a sam system oparty na chmurze będzie bezpieczny, wygodny i prosty. Może to okazać się przydatne, ponieważ wtedy stworzenie firmy opartej tylko i wyłącznie na współpracy zdalnej będzie realne. To ciekawa możliwość, do której chmura krajowa jest wręcz stworzona. Same koszty wprowadzenia i eksploatacji narzędzi udostępnianych przez projekt nie są duże, więc nawet mali przedsiębiorcy są w stanie sobie na nie pozwolić. Oprócz ciekawych, innowacyjnych rozwiązań, chmura krajowa jest więc także swoistym krokiem w przyszłość mniejszych firm, którym bardzo często taki wzrost ciężko jest osiągnąć.

Aktualności Internet