Chmura internetowa – jak sprawdzi się podczas pracy zdalnej?

Coraz więcej firm wybiera pracę zdalną. Model ten zyskał popularność w czasie pandemii, kiedy często był jedyną opcją na nieprzerwane prowadzenie działalności. Z czasem okazało się, że praca zdalna jest korzystnym rozwiązaniem zarówno dla pracodawców, jak i samych pracowników. Zobacz, jak sprawdza się chmura dla firm w przypadku pracy zdalnej.

chmura internetowa - jak sprawdzi sie podczas pracy zdalnej

Serwer w chmurze – czy jest dobrą opcją w przypadku pracy zdalnej?

Serwer w chmurze to środowisko online, do którego dostęp mają pracownicy oraz właściciele firmy. Osoby te mogą wprowadzać dane do aplikacji, a pozostali uczestnicy danego projektu widzą je w czasie rzeczywistym – bez opóźnień, zawsze aktualne.

Serwer w chmurzeumożliwia dzielenie się różnymi plikami tekstowymi, obrazami i arkuszami danych. To rozwiązanie, dzięki któremu pracownicy mogą pracować wspólnie nad danym zagadnieniem, będąc w różnych częściach świata. To znakomita opcja w przypadku pracy zdalnej.

Czy praca w chmurze dla firm to nowoczesny model prowadzenia biznesu?

Obecnie obserwuje się postępującą transformację cyfrową – analogowe dotąd procesy przekształcane są w cyfrowe odpowiedniki. Dzięki temu zarówno dokumentacja, jak i wykonywanie wielu zadań w firmie ulega digitalizacji. Nie ma więc żadnych przeszkód, aby większość pracowników przedsiębiorstw pracowała zdalnie. Ich obecność w siedzibie firmy nie jest niezbędna.

Co więcej, wielu pracowników deklaruje, że praca zdalna jest dla nich o wiele bardziej komfortowa, a sami są wydajniejsi i bardziej kreatywni. Fakt ten potwierdzają zarówno pracodawcy, jak i liczne badania biznesowe. Można się więc spodziewać, że w niedługim czasie chmura dla firm stanie się podstawą ich działania. To wygodne, wydajne i bezpieczne rozwiązanie, które dodatkowo oferuje wykonywanie kopii zapasowych. Tworzenie backupu analogowych danych byłoby trudne i do tego wymagałoby ogromnej ilości miejsca do przechowywania dokumentów.

INEA CloudPro jako przykład nowoczesnej i niezawodnej chmury dla firm

Chmura dla firmto doskonałe rozwiązanie, o ile jest wydajna i niezawodna. Dlatego decydując się na wykupienie takiej usługi, należy celować wyłącznie w oferty najlepszych dostawców. Przykładem dobrej chmury internetowej jest INEA CloudPro.

INEA CloudPro to jedna z usług oferowanych w ramach INEA Data Center. Ta wysokowydajna chmura dla firm jest niezawodna dzięki temu, że składają się na nią najlepsze komponenty od dostawców takich jak Intel czy Dell. Wykorzystuje ponadto wirtualizację klasy enterprise Vmware.

Pliki zapisane w chmurze są bezpieczne, zapisywane zgodnie z RODO, dlatego nie trzeba martwić się o naruszenie poufności danych. Co więcej, każdy pracownik ma zagwarantowany dostęp do materiałów umieszczonych w chmurze 24/7/365, z każdego zakątka świata. Chmura dla firm INEA to także intuicyjny panel obsługi vCloud Director. W związku z tym można liczyć na łatwą skalowalność i ogromną elastyczność usługi.

Aktualności Internet Poradniki