Czy naprawdę potrzebujemy wszystkich elektronicznych gadżetów?

Będąc w centrum handlowym, w miejscu swojej pracy, w szkole czy nawet w restauracji, rozglądając się dookoła każdemu z nas powinien nasuwać się jeden wniosek. Praktycznie każda osoba, której się przyjrzymy z pewnością będzie korzystała z jakieś nowoczesnego sprzętu. Telefony komórkowe, tablety, komputery i przeróżne gadżety na stałe wkroczyły już do naszego życia. Młodzież nie tylko nie wyobraża już sobie życia bez tego typu sprzętów, ale co równie ważne nie pamięta czasów w których takie gadżety były w ogóle niedostępne. Powszechność tabletów i smartfonów jest tak duża, że nikogo nie dziwi już widok nawet bardzo małych dzieci korzystających z takich współczesnych zdobyczy. Zarówno tablety, telefony, notebooki, smartfony nowe i używane można kupić w wielu miejscach. Praktycznie na każdym kroku jesteśmy zachęcani do nabywania tego typu sprzętów. Pozostaje jednak zadać sobie pytanie, czy te elektroniczne gadżety są nam naprawdę tak potrzebne?

 

Coraz częściej mówi się o uzależnieniach związanych z korzystaniem z takich sprzętów. Narażone są na nie tylko młode osoby, ale także ludzie w sile wieku. Jeśli bez telefonu czy komputera nie możemy obejść się na żadnych wakacjach, jeśli ciągle zaglądamy na portale społecznościowe, i jeżeli nieustannie robimy zakupy w sieci może to oznaczać, że w najbliższej przyszłości problem uzależnienia od tego sprzętów może dotknąć również nas. Zastanówmy się zatem do czego najczęściej używamy tych wszystkich elektronicznych gadżetów. Z jednej strony takie sprzęty są niezwykle pomocne, a z drugiej skutecznie potrafią odciągnąć naszą uwagę od innych codziennych obowiązków. Należy jasno sobie powiedzieć, że gdyby nie powszechny dostęp do internetu to tego rodzaju sprzęty byłyby mało pożyteczne. A tak nie musimy wychodzić z domu, żeby opłacić rachunki, zaciągnąć, kredyt czy obejrzeć jakiś film.

 

Nie dajmy się zwariować i z umiarem korzystajmy z takich elektronicznych urządzeń. Niemniej jednak prowadzenie biura, czy jakiejkolwiek innej działalności bez komórki byłoby w dzisiejszych czasach niemożliwe. Pewnie dlatego też, każdy serwis ogłoszeniowy dosłownie przepełniony jest od anonsów typu kupię lub sprzedam tablet czy komórkę. Jeśli mamy możliwość dokonania takiej wymiany to dlaczego tego nie zrobić?

Aktualności Internet