Najwydajniejszy router AC1200 – Linksys przedstawia WRT1200AC

Nowy router AC1200 oferuje najlepszą wydajność w swojej klasie i wsparcie dla oprogramowania Open Source.

Linksys, pierwsza firma, która niedawno zapisała się w historii sprzedażą 100 milionów routerów na całym świecie i jest znana jako lider rozwiązań sieciowych dla domów i firm rozszerza rodzinę routerów WRT o nowy model – WRT1200AC. Model ten to dwuzakresowy bezprzewodowy router AC1200, który zapewnia użytkownikom zarówno wysokiej klasy funkcje routera WRT1900AC jak i prędkości AC1200 przy zauważalnie niższej cenie.

Mike Cheb, wiceprezes ds. zarządzania produktami Linksys, wytłumaczył idee powstania modelu: ?Po wprowadzeniu modelu WRT1900AC w zeszłym roku wielu klientów pytało o przystępniejsze cenowo rozwiązanie, które oferowałoby podobną wydajność ? rezultatem jest WRT1200AC?

Dwuzakresowy router Wi-Fi Linksys WRT1200AC zaprojektowano w oparciu o technologię Avastar Wireless & ARMADA firmy Marvell? i co gwarantuje maksymalną prędkość transmisji do 1,3 Gb/s* oraz dwurdzeniowy procesorem 1,3 GHz. Dzięki regulowanym i zdejmowanym antenom zapewniono maksymalny zasięg i funkcjonalność zarówno w jedno jak i wielopiętrowych budynkach. Technologia Beamforming wzmocniła siłę sygnału Wi-Fi. Router posiada cztery Gigabitowe porty które gwarantują bardzo szybką łączność przewodową, a port USB 3.0 oraz podwójny port USB 2.0/eSATA umożliwiają udostępnianie treści w sieci lokalnej z maksymalną prędkością transferu do 3 Gb/s*. Użytkownicy mają też możliwość połączenia z zewnętrznymi dyskami lub innymi urządzeniami do portu USB 3.0. Warto pamiętać, że WRT1200AC współpracuje z oprogramowaniem Open Source, dzięki czemu możliwa jest pełna personalizacja.

Zgodność z oprogramowaniem Open Source

Dzięki współpracy z Marvell, Linksys może swoim klientom zaproponować dostępność sterownika Wi-Fi dla routerów WRT1200AC oraz WRT1900AC w najnowszym wydaniu OpenWrt. Ten sterownik został włączony do najnowszego obrazu, dostępnego poniżej ( do swobodnego użytkowania zalecana jest znajomość obsługi wiersza poleceń):

https://downloads.openwrt.org/people/kaloz/openwrt_wrt1900ac_snapshot.img

Od grudnia kiedy wydano sterownik, firma Marvell wydała kilka kolejnych aktualizacji dla całej społeczności użytkowników. Aktualizacje wspierające dla routerów WRT1900AC oraz WRT1200AC zostało dodane do ostatniego wydania ?Chaos Calmer? oprogramowania OpenWrt.

Inteligentne Wi-Fi

Inteligentne Wi-Fi jest niczym innym jak narzędziem do zarządzania, umożliwiającym użytkownikom prostą i sprawną konfigurację i kontrolę sieci za pomocą komputera, tableta lub smartfona. Inteligentne Wi-Fi zapewnia również szereg kolejnych funkcji: oddzielna sieć dla gości, kontrola rodzicielska, zdalny dostęp z innej sieci czy też wygodna konfiguracja haseł i kontrola ruchu sieciowego.

Firma Linksys dodaje nowe funkcje do swoich routerów poprzez aktualizację oprogramowania, dlatego każda z poniższych funkcji będzie dostępna w modelu WRT1200AC:

  • Serwer OpenVPN

  • Nowe funkcje mapy sieciowej

  • Bezprzewodowy widget

  • Harmonogram Wi-Fi

  • Poprawiona identyfikacja urządzeń

Cena i dostępność

Router Linksys WRT1200AC jest dostępny u wiodących sprzedawców detalicznych i internetowych w sugerowanej cenie 849 zł.

Czołowy producent routerów

Pierwszy model routerów z rodziny Linksys został oddany do sprzedaży w 1999 roku, model WRT1200AC dołączył do rodziny już jako ponad 60 urządzenie tego typu. Firma Linksys w ostatnim czasie ogłosiła sprzedaż 100 milionowego routera i stała się członkiem elitarnej grupy producentów elektroniki użytkowej.

 

Aktualności Hardware