Najlepsze gry komputerowe 2012

Golden Joystick Awards to odznaczenia przyznawane grom komputerowym najlepszym w swoich kategoriach. Odznaczenie to jest o tyle miarodajne, że przyznaje się je na podstawie głosów graczy nie zaś opinii twórców. W tym roku na swoje ulubione gry głosowało ponad 4 miliony osób, które wybrały m.in. najlepszą grę wyścigową, sportową, przeglądarkową i logiczną.


Jeśli zatem szukamy przyjemnej rozrywki, może warto zapoznać się z rankingiem najlepszych gier. Co prawda rozrywki takie jak poker w gronie znajomych czy gry planszowe nadal mogą sprawić wiele radości, jednak tylko gry komputerowe nowej generacji pozwolą nam przenieść się do alternatywnej rzeczywistości.
Na jakie gry warto zwrócić uwagę?
Na uwagę zasługuje na pewno The Elder Scrolls V: Skyrim – gra, nie przypadkiem bynajmniej, uznana za grę roku. Świat gry to prowincja Skyrim – fantastyczna kraina, w której gracz spotyka się m.in. z fantastycznymi stworzeniami takimi jak np.: lisze, olbrzymie pająki i smoki. Gra stanowi niejako rozwinięcie wcześniejszych części, jest jednak znacznie bardziej rozbudowana. Przede wszystkim wszystkie staczane pojedynki są wyjątkowo realistyczne, we wszystkich starciach bohater może korzystać nie tylko z broni, ale także z zaklęć magicznych.
Interesującą grą komputerową jest również Batman: Arkham City, która uznana została za najlepszą grę przygodową. Entuzjazm graczy nie jest niczym specjalnie zaskakującym, gra bowiem jest naprawdę angażująca. Bohater walczy z przeciwnikami, ratuje ludzkość, jednak jego aktywność wybiega daleko poza standardowe rozwiązania. W nowej grze Batman musi studiować biografie swoich przeciwników, podsłuchiwać rozmowy itd., by móc osiągnąć swój cel.
Niezaprzeczalnym atutem gry jest jej doskonała grafika i świetne udźwiękowienie, nie wolno także zapominać o stojących na wysokim poziomie efektach specjalnych. Gra zachwyci nie tylko osoby, które miały okazję zagrać w pierwsza część, ale także i te, które po raz pierwszy wcielają się w jednego z najpopularniejszych superbohaterów.

Aktualności Gry Rozrywka