Na majówkę z zestawem głośnomówiącym

Już od maja kierowcom, którzy rozmawiają przez telefon bez zestawu głośnomówiącego albo słuchawkowego grozić będzie mandat w wysokości 200 złotych oraz 5 punktów karnych. Według badań przeprowadzonych przez Nokia w ramach kampanii ?Dajemy Ci wolną rękę?* aż 59% Polaków rozmawia przez telefon prowadząc jednocześnie auto, 67% z nich trzyma telefon przy uchu.

Od kilku lat liczba kierowców karanych mandatem za rozmawianie w czasie jazdy bez zestawu głośnomówiącego sukcesywnie rośnie. Jak podaje Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji w samym 2011 roku było to 57 581, a rok wcześniej 48 937 kierowców.

 

Badania Nokia pokazują, że kierowców nie powstrzymuje nawet świadomość zagrożeń płynących z rozmawiania przez telefon trzymany przy uchu w czasie jazdy samochodem ? 97 % badanych przyznaje, że zdaje sobie sprawę z tego, że rozmawianie przez telefon komórkowy grozi mandatem, a 95 % wie, że jest to niebezpieczne (więcej wyników badań na www.dajemyciwolnareke.pl).

Jak rozmawiać przez telefon w aucie, nie łamiąc prawa?

Obsługę telefonu bez angażowania rąk użytkownika umożliwiają zestawy głośnomówiące. Dzięki nim kierowca może skupić się na drodze i nie stwarzać tym samym zagrożenia dla siebie i innych uczestników ruchu. Portfolio Nokia obejmuje różne propozycje ? cena wielu z nich jest niższa niż kwota mandatu za rozmawianie przez telefon. Do dyspozycji kierowców są np. zestaw głośnomówiący Nokia HF-210 (148 PLN), profesjonalny zestaw Nokia CK-200 (498 PLN) czy słuchawka Bluetooth Nokia Luna z obsługą NFC (240 PLN).

Zainstaluj za darmo swój zestaw głośnomówiący

Wybierając zestaw głośnomówiący firmy Nokia nie musisz ponosić kosztu montażu. W ramach kampanii ?Dajemy Ci wolną rękę? ufundowanych zostało bowiem 250 voucherów na darmową instalację. Promocja obejmuje samochodowe zestawy głośnomówiące Nokia CK-100, CK-200 oraz CK-600. Aby wziąć udział w akcji wystarczy zamówić poprzez stronę http://www.dajemyciwolnareke.pl/ (banner na górze strony) jeden z wymienionych wyżej modeli.  Wewnątrz promocyjnego opakowania zestawu znajduje się voucher na darmowy montaż urządzenia. Zarówno na stronie, jak i na voucherze, dostępna jest lista punktów, w których  można zamontować zestaw. Akcja potrwa do 15 czerwca 2012 roku.

Aktualności