Moben zarządzi publicznymi sieciami bezprzewodowymi

Spółka Moben poinformowała o podpisaniu Listu Intencyjnego z TP Emitel. Przedmiotem zawartego porozumienia jest ustalenie warunków współpracy w zakresie zastosowania Platformy Moben do zarządzania publicznymi sieciami bezprzewodowymi WiFi/WLAN, które w najbliższej przyszłości TP Emitel będzie budował dla swoich klientów korporacyjnych, publicznych i społecznych.

Platforma Moben pozwala na centralne zarządzanie rozproszonymi sieciami bezprzewodowymi WiFi/WLAN, oraz zapewnia elastyczną konfigurację dostępu do bezprzewodowego Internetu z uwzględnieniem długości sesji, ilości przesłanych danych, rodzaju udostępnianych treści. System Moben umożliwia też dostarczanie selektywnej informacji, w zależności od miejsca przebywania użytkownika oraz wyświetlanie w trakcie korzystania z Internetu pełnoekranowych, graficznych komunikatów, które mogą mieć charakter informacyjny lub komercyjny (reklamowy).
Platforma Moben z powodzeniem stosowania jest przez spółkę w kilkunastu galeriach handlowych na terenie kraju oraz w pionierskim projekcie GSM ? sieci FreeM, w której mobilny dostęp do Internetu jest bezpłatny dzięki oglądaniu reklam w trakcie przeglądania stron internetowych.
TP Emitel zamierza na szeroką skalę rozpocząć budowę sieci bezprzewodowych w technologii WiFi/WLAN. Klientami będą instytucje publiczne, takie jak urzędy miejskie udostępniające Internet w przestrzeni miejskiej oraz obiektach sportowych, jak również klienci korporacyjni i komercyjni.

Moben
Moben jest spółką technologiczną, która koncentruje swoją działalność na rynku usług mobilnych. W oparciu o własne rozwiązanie view2surf uruchomiła projekt bezpłatnego udostępniania Internetu w oparciu o technologię WiFi w centrach handlowych, kawiarniach i innych lokalizacjach, w których użytkownicy potrzebują szybkiego i łatwego w obsłudze dostępu do Sieci. Wyróżnikiem oferty jest bezpłatny i natychmiastowy dostęp do Internetu, po obejrzeniu przez użytkownika krótkiego bloku pełnoekranowych reklam.

TP Emitel
TP Emitel to wiodący operator naziemnej infrastruktury radiowo-telewizyjnej w Polsce. Świadczone przez Spółkę usługi zostały podzielone na trzy grupy: telewizja, radio i telekomunikacja. Spółka jest krajowym liderem w zakresie prac związanych m.in. z cyfryzacją emisji radiowo-telewizyjnych, jak również rozwojem usług bazujących na nowoczesnych systemach łączności bezprzewodowej. Obecnie dynamicznie rozwijane są usługi na bazie technologii

Aktualności Internet telekomunikacja