Masz pomysł na biznes? Wykorzystaj to!

Dobry pomysł na biznes to już połowa sukcesu dla młodego przedsiębiorcy, który chce spróbować swoich sił, prowadząc własną działalność gospodarczą. Wiele osób boi się jednak, że ich pomysł nie okaże się tak skuteczny w praktyce i zmarnują swoje oszczędności na uruchomienie nietrafionego biznesu. Można jednak otworzyć firmę ?na próbę? w Akademickich Inkubatorach Przedsiębiorczości. Jak tego dokonać?

Wsparcie na starcie

Otwarcie własnej działalności gospodarczej pociąga za sobą wysokie koszty, zwłaszcza w pewnych branżach gospodarki. Dlatego też niektórzy wahają się, czy zrealizować swój pomysł na biznes i sięgnąć po swoje oszczędności bądź źródła zewnętrznego finansowania, czy też zaniechać uruchamiania przedsiębiorstwa, ponieważ inwestycja ta jest niepewna. Najlepiej by było spróbować przez kilka miesięcy i zobaczyć, czy pomysł na biznes sprawdza się w praktyce, ale bez konieczności rejestrowania działalności gospodarczej czy wykładania pieniędzy na wynajęcie biura, obsługę prawną i księgową. Taką możliwość daje inkubator przedsiębiorczości. Na czym polega inkubacja firmy?

 

Pomoc prawna, księgowa i wiele więcej

Młody przedsiębiorca będący bezrobotnym lub studentem czy absolwentem wyższej uczelni, ma możliwość uruchomienia firmy w inkubatorze przedsiębiorczości. Takie inkubatory działają na terenie całego naszego kraju. Aby uzyskać ich pomoc, wystarczy udać się do jednego z nich i przedstawić swój pomysł na biznes.

Nie trzeba formalnie rejestrować działalności w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, aby móc rozpocząć jej prowadzenie. Wystarczy wypełnić wniosek o uczestniczenie w inkubatorze i podpisać umowę z AIP, a później uiścić opłatę w wysokości 250 zł na rzecz fundacji, aby móc rozpocząć funkcjonowanie własnej firmy. Takie przedsiębiorstwo minimalizuje koszty działalności, nie jest obarczone tak dużym ryzykiem, jak uruchomienie własnego biznesu, a na dodatek stale może korzystać z pomocy prawnej i księgowej ze strony inkubatorów. Przedsiębiorca działający w AIP może również wystawiać faktury i podpisywać umowy z kontrahentami, korzystając z osobowości prawnej inkubatora.

Aktualności