Linksys prezentuje technologię Spot Finder

Linksys prezentuje technologię Spot Finder czyli narzędzie przydatne do uzyskania jak najlepszego zasięgu sieci bezprzewodowej.

s5

Wzmacniacze sygnału sieci bezprzewodowej pozwalają wyeliminować martwe pola, czyli miejsca, gdzie nie dociera sieć WiFi.

Urządzenie stworzono do wzmacniania sygnału, który generuje router, czyli doprowadzenie go do martwych pól. W przypadku, gdy wzmacniacz nie jest zainstalowany we właściwej lokalizacji, nie będzie działał optymalnie dobrze.

Technologia Spot Finder pozwala wykryć najlepsze ustawienie wzmacniacza sygnału – obecnie można ją znaleźć tylko w urządzeniach firmy Linksys. Po krótkiej i prostej konfiguracji można uzyskać najlepsze możliwe działanie urządzeń, a więc i dostęp do sieci bezprzewodowej.

Jak to działa?

Technologia Spot Finder uruchomia się automatycznie, gdy włączamy kreator konfiguracji danego urządzenia. Jest to oprogramowanie, które działa w przeglądarce  i komputera, i urządzenia mobilnego. Wystarczy, że podłączymy wzmacniacz sygnału do gniazdka elektrycznego znajdującego się pomiędzy Twoim routerem, a obszarem, w którym chcemy wyeliminować martwe pola.  Kolejno postępujemy ze wskazówkami:

s1

Używając przeglądarki internetowe na komputerze lub urządzeniu mobilnym łączymy się z adresem http://extender.linksys.com

 s2

Wybieramy swoją sieć WiFi.

 s3
Wpisujemy hasło do swojej sieci bezprzewodowej.

 s4

Technologia Spot Finder sprawdzi położenie wzmacniacza sygnału, a następnie poinformuje jeśli znajduje się za blisko lub za daleko.

Technologia dostępna w następujących urządzeniach:

  • Linksys N300 (RE3000W)
  • Linksys N600 PRO (RE4100W)
  • Linksys AC1200 MAX (RE6500)
  • Linksys AC1200 AMPLIFY (RE6700)

Aktualności Internet