Kurs tworzenia aplikacji na Windows 8

Jak tworzyć aplikacje na Windows 8? Jak projektować interfejs aplikacji? Jak projektować aplikacje w stylu nowego systemu? Wszyscy chętni twórcy oprogramowania mogą się tego dowiedzieć na specjalnych, internetowych kursach przygotowanych przez Microsoft. Warto się tym zainteresować, ponieważ Windows 8 zyskuje coraz większą popularność. Z systemu korzysta już 40 milionów użytkowników, a w Windows Store znajduje się ponad 20 000 aplikacji.

 

Kursy dla developerów

Windows 8 otwiera nie tylko niespotykane dotychczas możliwości dla użytkowników, ale także dla twórców aplikacji. Teraz mogą oni spróbować swoich sił w tworzeniu programów specjalnie dla tego systemu. Chcąc zachęcić programistów do rozwijania się w tym kierunku firma Microsoft przygotowała specjalne kursy internetowe, które ułatwić mają rozpoczęcie działań w tym kierunku. Można je znaleźć na stronach MSDN, oraz na Channel 9, gdzie w formie podcastów są kursy dotyczące tworzenia aplikacji dla systemu Windows 8, projektowania interfejsu aplikacji dla systemu Windows 8 w praktyce, a także projektowania aplikacji w stylu Windows 8. Dodatkowo twórcy mogą zapoznać się z wytycznymi projektowania aplikacji zgodnych z nowym interfejsem Windows 8.

Warsztaty i konkursy

Microsoft organizuje także szereg konkursów, wydarzeń i szkoleń dla programistów. W ostatnim czasie był to globalny hackathon WOWZAPP, w którym wzięło udział 16 500 studentów, właścicieli start-upów oraz deweloperów z całego świata, by tworzyć aplikacje na system Windows 8. Hackathon odbył się w 112 lokalizacjach ? w tym aż 4 miastach z Polski.

 

Wszystkie polskie aplikacje, które do tej pory ukazały się na Windows 8, można poznać na stronie: http://www.microsoft.com/poland/windows8/polskie-aplikacje/

Aktualności Programowanie Windows