Koniec z Win XP!

Już wiemy oficjalnie. Ósmego kwietnia 2014 roku Microsoft przestaje wspierać system Windows XP. Co oznacza, że nie będzie świadczył pomocy technicznej dla 10-letniego już systemu.

Jak wiemy system Windows XP ma już 10 lat. Microsoft na ten dzień przestanie wspierać zarówno ?stary? choć jeden z lepszych swoich produktów jak i skończy z wsparciem dla pakietu Microsoft Office 2003.

Idziemy dalej. Co w związku z brakiem wsparcia? Czy musimy zmieniać systemy?

W naszym Windows Update przestana się pojawiać jakiekolwiek aktualizacje które widzieliśmy tam do tej pory. Nie będzie również aktualizacji dla wbudowanego w system antywirusowego programu Security Essentials. Oznacza to, że najprawdopodobniej przestaną się pojawiać uaktualnienia samego silnika antywirusa, oraz uaktualnienia bazy wirusów.

Jak widzimy brak wsparcia ze strony Microsoftu, jest delikatnie mówiąc zabójstwem systemu, ludzie firmy będą musiały znaleźć lepszy system. Czy jednak tym systemem jest Linux?
Co do użytkowników prywatnych, nie są oni aż tak narażeni na ataki ze strony ?hakerów?. Więc większość zapewne dla wygody pozostanie na starym systemie. Chodź mimo wszystko jest to nie wskazane.

 

 

Aktualności