Jedna z większych tajemnic XX wieku odtajniona! Strefa 51 istnieje na prawdę!

Jak raportuje serwis The Verge jedna z największych tajemnic XX wieku została odkryta. CIA potwierdziło istnienie strefy 51.
Co to takiego? Jest to amerykańska baza wojskowa, znajdująca się blisko poligonu Nevada. Najpopularniejsze teorie spiskowe związane ze Strefą 51 dotyczą przetrzymywania i badania pozaziemskich form życia pochodzących z obiektu latajacego, który rzekomo rozbił się w 1947 roku w pobliżu Roswell w stanie Nowy Meksyk.

Na tym poligonie testowany był głównie samolot zwiadowczy U-2, który to później został zastrzelony nad Związkiem Radzieckim. Lecz powstało tam dużo więcej słynnych samolotów.

Skąd pochodzi nazwa Strefa 51? Jest to przeniesienie ze schematu nazewnictwa obszarów na mapie sąsiedniego poligonu “Nevada”. Oficjalna nazwa brzmiała “Paradise Ranch”, co znaczy Rajskie Ranczo lub Ranczo Raj, lecz nigdy się nie przyjęła.

Dlaczego jest to takie ważne? Otóż jeszcze do niedawna rząd USA nie potwierdzał istnienia Strefy 51. Były wzmianki o istnieniu “terenu operacyjnego” w tej okolicy, lecz o bazie nie było mowy.

Aktualności