Czym są telewizory 8k i czy warto je posiadać?

Nasze potrzeby jako konsumentów z każdym kolejnym rokiem ulegają zmianie. Zależy nam na produktach intuicyjnych i wysokiej jakości. Wybieramy urządzenia, których zadaniem jest ułatwienie wykonywanych przez nas obowiązków, jak i dostarczenie nam rozrywki na jak najlepszym poziomie. Do takich sprzętów bez wątpienia można zaliczyć telewizory. To urządzenia, które na przestrzeni lat przeszły ogromną metamorfozę, sprawiając, że oglądanie filmów stało się zupełnie nowych przeżyciem. Choć obecnie możemy wybierać spośród telewizorów prezentujących obraz w jakości 4k, coraz większym zainteresowaniem cieszą się telewizory 8k. Co warto o nich wiedzieć?

telewizor 8k

Telewizory 8k – co to takiego?

Do tej pory wysoką jakość i szczegóły obrazu zapewniały telewizory 4k. Obecnie coraz częściej mówi się o jeszcze bardziej zaawansowanych urządzeniach, które zapewniają jeszcze wyższą jakość obrazu. Czy to możliwe? 

Telewizory 8k to urządzenia, które charakteryzują się znacznie wyższą rozdzielczością ekranu, a dokładniej na poziomie 7680 poziomych pikseli i 4320 pionowych pikseli. To z kolei sprawia, że matryca takiego urządzenia jest w stanie wyświetlić obraz o 33 milionach pikseli. Taka liczba z pewnością robi wrażenie, szczególnie jeśli porównamy ją z telewizorami 4k, które generują 8 250 000 pikseli.

Co jeszcze sprawia, że telewizory 8k to urządzenia godne uwagi? Dzięki tak wysokim parametrom  pozwalają  uzyskać najwyższą z możliwych rozdzielczości w telewizorach dostępnych na rynku. Większa liczba pikseli sprawia, że telewizory 8k charakteryzują się znacznie ostrzejszą i szczegółową jakością obrazu. Dlaczego tak się dzieje? W telewizorach 8k piksele są tak niewielkich rozmiarów, że przestają być zauważalne. To sprawia, że oglądany przez widza obraz wydaje się niemal rzeczywisty.

Telewizory 8k – dla kogo?

Kto powinien zainteresować się telewizorami 8k? Czy to odpowiedni wybór dla każdego użytkownika? Z zakupu tego sprzętu zdecydowanie będą zadowoleni pasjonaci wszelkiego rodzaju nowinek technologicznych oraz fani efektów specjalnych. To zdecydowanie dobra inwestycja dla fanów kina, nawet tych najbardziej wymagających. Za pośrednictwem telewizorów 8k będą mogli rozkoszować się wysoką jakością obrazu i dostrzec najmniejszy szczegół.

Telewizory 8k to także interesujące rozwiązanie dla fanów gier. Jakość obrazu, szeroka gama kolorów, wysoki kontrast i szczegółowość – wszystko to sprawia, że telewizory 8k będą dla nich optymalnym wyborem.

Czy warto wybrać telewizor 8k?

Jeśli oglądanie Twoich ulubionych filmów i seriali przestało być dla Ciebie przyjemnością i nie jesteś zadowolony z jakości obrazu, jaką prezentuje Twój aktualny sprzęt, telewizory 8k mogą być tego rozwiązaniem. To urządzenia, które nie tylko zapewnią Ci wysoką jakość obrazu. Telewizory 8K Samsung to intuicyjne urządzenia, które sprawią, że korzystanie z nich stanie się przyjemnością. Oprócz tego ich minimalistyczny oraz elegancki design sprawia, że będą stanowić idealny dodatek do wyposażenia Twojego salonu lub sypialni. 

Artykuł powstał we współpracy z Samsung.

Aktualności Poradniki