Jaki głośnik do komputera wybrać?

Decydujący wpływ na intencje zakupowe każdego użytkownika jest jego potrzeba. Nie jest inaczej i w tym przypadku. Należy rozróżnić to, w jaki sposób będziesz korzystał z głośników. Zastanów się jakiej muzyki słuchasz, jak głośno i jakich dźwięków potrzebujesz najbardziej. Na podstawie tych wszystkich informacji Twój wybór będzie świadomy i ukierunkowany na Twoje potrzeby.

Jaki rodzaj głośników?

Głośniki komputerowe są uznawane za bardzo uniwersalne. W zasadzie nie mają ograniczeń, jeżeli chodzi o wymagania sprzętowe. Każdy komputer PC i laptop mogą mieć swój własny zestaw zewnętrznych głośników. Najpopularniejsze zestawy na rynku składają się z subwoofera i dwóch głośników. Kompaktowe głośniki zajmują mało miejsca, a ich sparowanie i połączenie do komputera jest bardzo proste. Głośniki 3-częściowe nazywane są inaczej 2.1 – składające się z jednego głośnika niskotonowego, który stoi na podłodze i dwóch głośników, które powinny znajdować się koło monitora. Wiele przydatnych informacji znajdziesz tutaj: https://www.neo24.pl/komputery/akcesoriakomputerowe/glosnikikomputerowe.html

Na co zwrócić uwagę?

Kupując głośniki do komputera, najważniejsze jest ich brzmienie. Czasami obudowa czy ich wygląd, stanowią drugorzędową kwestię, Brzmienie, które jest w tym przypadku najważniejsze stanowi niejako wyznacznik wyboru.

Typ zestawu:

Należy sprawdzić czy w zestaw wchodzą 3 czy dwa elementy. Zazwyczaj jest to odpisane na opakowaniu i w specyfikacji produktu. W zależności z ilu elementów składa się zestaw, tak brzmią poszczególne głośniki. Jeżeli masz do wyboru 3-częściowy model, to głośniki górne, małe, które stoją koło monitora, mają brzmienie delikatniejsze. Natomiast dolny wzmacniacz jest odpowiedzialny za brzmienie basowe.

Tony:

Bez względu na zakupiony zestaw, w każdym modelu powinna być możliwość zmiany natężenia tonów. Jeżeli mówimy o większych zestawach, to można obniżać poszczególne tonacje. Jeżeli mamy 2 lub 3-częściowy zestaw, to zwykle możemy regulować głośność i ilość basów w danym utworze.

Kiedyś głośniki postrzegane były, jako dodatek do zestawu komputerowego. Kupując nowy komputer stacjonarny, bardzo ważne było, żeby dokupić do niego nowe głośniki, które przyniosą przyjemność i odpowiednie dźwięki w ulubionych utworach. Dzisiejsze zestawy częściowo zastępują rozwiązania
Hi-Fi. W zaawansowanym i rozbudowanym zestawie można liczyć na 5 satelitów, czyli małych głośników i jeden subwoofer, który znajduje się zwykle na podłodze w oddaleniu od mniejszych elementów nagłośnienia.

Aktualności Poradniki