Jak zdobyć zawód przyszłości? Zostań programistą! Ruszyła 10. edycja bootcampów Data Science

Ich zarobki znacznie przekraczają średnią zarówno w Polsce, jak i na świecie. Rynek IT już kilka lat temu zorientował się, że specjalistów Data Science jest po prostu za mało. Dało to szansę wypełnienia kolejnej niszy w polskim systemie edukacji i wpłynęło na powstawanie nie tylko nowych kierunków studiów, ale też intensywnych kursów zawodowych, tak zwanych bootcampów. Dzięki tym organizowanym przez Kodołamacz.pl na rynek pracy trafiło już 100 nowych Data Scientistów. Właśnie ruszył nabór na 10 edycję. Dlaczego warto?

Bootcamp w krótkim czasie pozwala zdobyć nowe kompetencje tym, którzy do tej pory pełnili role programistów czy analityków w firmach. Ale nie tylko. Skorzystają na nich także absolwenci innych kierunków, którzy nie mają doświadczenia w przetwarzaniu danych w kontekście biznesowym.

Kim jest Data Scientist? W skrócie to osoba, która pisze kod, aby analizować dane.  W firmach łączą kompetencje z obszaru statystyki, analizy danych i programowania, aby na podstawie istotnych dla przedsiębiorstwa danych wyciągać wnioski, które mają dla tych firm potencjalnie dużą wartość biznesową. Według opublikowanych na początku 2018 roku badań Burtch Works Study tacy analitycy danych to obecnie najbardziej poszukiwani na światowych rynkach IT specjaliści. Według raportu, w samym USA, średnie wynagrodzenie podstawowe, na jakie może liczyć początkujący specjalista Data Science to 95 000 USD rocznie. Na 165 000 USD mogą liczyć Data Scienciści, którzy przepracowali więcej niż 9 lat. Stawki managerskie zaczynają się od 145 000 USD i mogą osiągnąć kwotę nawet do 250 000 USD rocznie.

W Polsce zarobki Data Scientistów także przekraczają średnią:

Wszyscy, którzy ukończą nasz bootcamp już od samego startu mają sporą przewagę na rynku pracy. Posiadają bowiem dokładnie te kompetencje, których poszukują pracodawcy. Statystyki ze Stanów Zjednoczonych pokazują, że 30% absolwentów bootcampów znajduje pracę w ciągu 30 dni od ukończenia kursu, a 89% w okresie ponad 120 dni. Również na polskim rynku IT potrzeby są coraz większe, więc znalezienie zatrudnienia nie powinno stanowić dla nich większego problemu. Motywacją do ukończenia bootcampu Data Science mogą też być oferowane później zarobki. W Polsce początkujący Data Scientist może liczyć na wynagrodzenie w okolicach 5 tysięcy złotych. Z kolei specjaliści z kilkuletnim doświadczeniem zarabiają kwoty powyżej 10 tysięcy złotych – mówi Norbert Ryciak, prowadzący bootcampy Data Science w Kodołamacz.pl

Bootcamp Data Science obejmuje 256 godzin wykładów, 240 godzin warsztatów oraz dwudniowe szkolenie z rekruterem. Uczestnicy kursu uczą się pracując przynajmniej 8 godzin dziennie i są nadzorowani przez specjalnie dedykowanego im mentora. Aby wziąć udział w programie trzeba w stopniu podstawowym programować w dowolnym języku oraz znać główne pojęcia z zakresu statystyki i język angielski na poziomie co najmniej średnio zaawansowanym.

Aktualności Wiadomości