Jak wybrać serwis do naprawy MacBooka?

Do naprawy MacBooka konieczny jest wybór odpowiedniego serwisu. Jeśli postawisz na prawdziwych fachowców, to szansa na uratowanie sprzętu będzie dużo większa. Sprawdź, na co należy zwrócić uwagę podczas wyboru odpowiedniego miejsca. 

Jak wybrać serwis do naprawy MacBooka

Serwis MacBook – autoryzowany czy pogwarancyjny? 

Wielu użytkowników, gdy musi naprawić swojego MacBooka w pierwszej kolejności zwraca się do serwisu autoryzowanego. Jednak szybko okazuje się, że ceny poszczególnych napraw są tak wysokie, że przywrócenie MacBooka do idealnego stanu jest bardzo trudne. Gdzie w takim razie zanieść komputer do naprawy? 

Na szczęście bardzo dobrymi opiniami cieszą się pogwarancyjne serwisy Apple. Warto wybrać takie miejsce, ponieważ pracują tam fachowcy, którzy są w stanie naprawić praktycznie każdego MacBooka. Dodatkowo, serwisy mają dostęp do oryginalnych części zamiennych, a to daje gwarancję bezproblemowego działania. 

Czy w serwisach nieautoryzowanych możesz liczyć na gwarancję? Odpowiedź brzmi: jak najbardziej tak! Przykładem może być wrocławski AppleFix, który oferuje aż 6 miesięcy gwarancji na wymienione elementy. To znacznie dłuższy okres wsparcia od tego, co oferują autoryzowane serwisy. 

Naprawa MacBooka – ile powinna kosztować? 

Naprawa MacBooka jest ściśle uzależniona od konkretnej usterki, a także modelu (szczegóły tutaj). Na podstawie takich informacji serwis może wycenić usługę. Kluczowe jest przeprowadzenie wnikliwej diagnostyki, która pomoże w zidentyfikowaniu konkretnych problemów MacBooka. Najtańsze są usługi związane z czyszczeniem podzespołów. Za to trzeba zapłacić około 150 złotych. Wymiana baterii w MacBooku waha się od 500 do mniej więcej 1000 złotych. 

Najdroższe są naprawy związane z płytą główną lub zalanymi podzespołami. Może zdarzyć się, że konieczna będzie wymiana więcej niż jednego elementu. Serwis AppleFix z Wrocławia twierdzi, że przy naprawie kilku elementów cena jest zwykle nieco niższa. 

Serwis Apple na odległość – czy jest to możliwe? 

Dobre serwisy Apple zwykle są zlokalizowane w dużych miastach. Nie każdy ma możliwość dostarczenia sprzętu pod wskazany adres. Co zrobić w takiej sytuacji? Serwis AppleFix wprowadził do swojej oferty opcję naprawy wysyłkowej. To zupełnie nowe rozwiązanie, które znacznie przyspiesza proces naprawy. Klient musi wypełnić formularz i opisać rodzaj usterki. Następnie, pod wskazany adres możesz zamówić kuriera na koszt firmy. Gdy serwis naprawi urządzenie, po kilku dniach zostanie ono odesłane w pełni sprawne. W ten sposób bez wychodzenia z domu odzyskasz swojego MacBooka! 

Aktualności Hardware Poradniki