IV edycja konkursu Twoja Perspektywa zakończona

15 maja odbył się czwarty finał konkursu Twoja Perspektywa. Pulą nagród było 20 tys. złotych oraz płatne praktyki w Orange Polska. Organizatorem Twojej Pespektywy jest Orange Polska oraz Polskie Stowarzyszenie Zarządzania Kadrami przy współpracy Business for Society.

Podczas finału konkursu, dziewięciu najlepszych studentów rywalizowało ze sobą w trzech kategoriach: telekomunikacja, informatyka oraz zarządzanie i marketing. Wyłoniono zwycięzcę oraz ośmiu finalistów. Zwycięzcą IV edycji konkursu został Bartosz Moszczeński, student III roku SGH.

– Nasza przygoda z Twoją Perspektywą trwa już 4 lata. Z roku na rok przybywa uczelni, wydarzeń, zaangażowanych ludzi. To program, dzięki któremu korzystamy wszyscy. Studenci, bo poznają rynek pracy i dowiadują się, jaka wiedza i umiejętności cenione są w branży telekomunikacyjnej. Orange bo dzięki konkursowi mamy szansę wyłowić z rynku naprawdę utalentowanych młodych ludzi. Jako firma nastawiona na rozwój technologii i wysokie standardy obsługi klienta szukamy innowacyjnych, kreatywnych pracowników z pozytywnym nastawieniem. Orange Polska czeka na Was ? powiedział Jacek Kowalski, członek Zarządu ds. Zasobów Ludzkich Orange Polska.

– Obserwując rynek pracy można zauważyć jak bardzo rynek edukacji formalnej odstaje od wymagań pracodawców. Każda inicjatywa biznesu zbliżająca te dwa światy jest bardzo cenna. Szczególnie, jeśli jest cykliczna, tak jak w przypadku konkursu Twoja Perspektywa organizowanego przez Orange Polska ? powiedział Piotr Palikowski, Prezes Zarządu Polskiego Stowarzyszenia Zarządzania Kadrami.

Konkurs Twoja Perspektywa zagościł już na stałe w świadomości studentów. Do czwartej edycji zgłosiło się blisko 2 tysiące studentów z około 200 uczelni z całego kraju. Konkurs rozgrywany był w formule on-line. Finał konkursu polegał na zaprezentowaniu przed Komisją Konkursową rozwiązania zadania finałowego.

Program Twoja Perspektywa rozpoczął się w 2009 r. Oprócz konkursu, studenci mogli wziąć udział w kilkudziesięciu warsztatach oraz programie ambasadorskim realizowanym na współpracujących uczelniach. W pierwszej edycji w projekcie wzięło udział sześć uczelni. Obecnie liczba partnerów wzrosła do osiemnastu. W czwartej edycji programu ambasadorskiego wzięło udział 63 ambasadorów Orange Polska, działających na 18 uczelniach w 10 miastach Polski.

Więcej informacji o IV edycji konkursu i programie na stronie www.twojaperspektywa.pl

Aktualności telekomunikacja