Huawei P8 – 5 cech, za które chwalą go użytkownicy

Poszukujesz smartfona, który łączy w sobie dobre parametry z niewygórowaną ceną? Huawei P8 to rozwiązanie, które warto rozważyć. Poznaj 5 głównych cech, którymi zaskarbił sobie uznanie użytkowników. Być może i ciebie przekonają do tego wyboru?

huawei

Huawei to chiński koncern specjalizujący się w produkcji urządzeń i rozwiązań telekomunikacyjnych. Jeszcze kilka lat temu uważany był za “trzecioligową” markę. Obecnie należy do grupy czołowych producentów, których smartfony cieszą się popularnością na całym świecie. Przykładem popularnego telefonu komórkowego jest Huawei P8. Sprawdź, jego najważniejsze cechy przemawiające za zakupem.

1. Jakość wykonania

Może i Huawei P8 nie jest designerskim majstersztykiem, jednak nie można zarzucić mu jakości wykonania. Jest to jedna z najważniejszych cech, które wpłynęły na popularność tego modelu.

Na pewno jest nieco smuklejszy od swojego poprzednika, dzięki czemu nadąża za obecnymi standardami. Lepiej też leży w dłoni, co przekłada się na większy komfort użytkowania.

Wnętrze smartfona zostało zamknięte w aluminiowej obudowie, przypominając wizualnie smartfony marki Apple. Widać, że do jego produkcji wykorzystano materiały lepszej jakości, co przekłada się na lepsze efekty wizualne i większą przyjemność korzystania z urządzenia.

2. Ekran bez zarzutu

Huawei P8 ma ekran dotykowy o przekątnej 5,2 ” o rozdzielczości Full HD. Charakteryzuje się bardzo dobrą głęboką czernią, co jest zasługą zastosowania technologii IPS-NEO. Dodatkowym atutem jest duży współczynnik kontrastu oraz wysoka jakość. Na plus przemawia również możliwość ustawienia temperatury barwowej.

3. Mnogość praktycznych funkcji

Jeśli chodzi o dostosowanie urządzenia do potrzeb użytkownika, Huawei P8 prezentuje pod tym względem bardzo dobry poziom. Smartfon daje dostęp do wielu praktycznych funkcji, które uprzyjemniają korzystanie.

  • Wykonanie ruchu palcem w dół na pulpicie przywołuje kartę z wyszukiwarką i ostatnio używanymi aplikacjami. Pozwala na szybki dostęp zarówno do często, jak i rzadko wykorzystywanych programów.
  • Istnieje możliwość zaawansowanego zarządzania programami, np. poprzez określenie, które będą łączyć się przez sieć komórkową, a które przez Wi-Fi. Dzięki temu można uniknąć sytuacji, w której duża aplikacja wykorzysta cały limit transferu danych z sieci komórkowej.

4. Wydajność komponentów

W Huawei P8 wykorzystano autorski chipset HiSilicon Kirin. Na uwagę zasługuje także 8-rdzeniowy procesor podzielony na dwie grupy: cztery rdzenie to Cortex A53 o taktowaniu 2 GHz i cztery rdzenie Cortex A53 o taktowaniu 1,5 GHz. Do tego dochodzi 3 GB pamięci RAM. To wszystko sprawia, że urządzenie jest wydajne – nie laguje zarówno podczas pracy, jak i podczas korzystania z większości gier pobranych z Google Play.

5. Dobry aparat

Aparat w pierwszych modelach Huawei P8 nie powalał parametrami. Problem ten wyeliminowano w ciągu kilku miesięcy, by zaprezentować smartfon z zupełnie nowym aparatem. Z tyłu użytkownik ma do dyspozycji 13Mpx z optyczną stabilizacją obrazu oraz podwójną lampą LED. Można także korzystać z frontalnego 8-megapikselowego aparatu. Warto także wspomnieć o kilku funkcjach, których na próżno szukać w konkurencyjnych modelach, np. Light Painting – czyli opcja śledząca wszystkie źródła światła i tworzy z nich różnokolorowe smugi.

Aktualności Poradniki Smartfony