Google wprowadza przycisk +1 dla reklam displayowych w Adsense

Dostałem właśnie wiadomość od Google, że w przyszłym miesiącu wprowadzi przycisk +1 i osobiste rekomendacje do reklam displayowych. Przycisk +1 będzie wyświetlany w reklamach displayowych ? graficznych, animowanych GIF i flashowych ? AdSense dla treści i AdSense dla treści na telefon komórkowy. Rekomendacje +1 to dodatkowy sygnał, który może pomóc określić trafność reklamy. Nadal będą wyświetlane te reklamy, które generują największe przychody.

Google już wcześniej wprowadził przycisk +1 do wyszukiwarki Google oraz witryn wydawców, aby ułatwić wyszukiwanie informacji w sieci i dzielenie się nimi. Wkrótce użytkownicy będą mogli rekomendować poszczególne reklamy, dzięki czemu będą one częściej wyświetlane ich znajomym z sieci społecznościowych. Google ma nadzieję, że dzięki rekomendacjom użytkownicy zwrócą większą uwagę na reklamy, co powinno zwiększyć liczbę kliknięć i z czasem dawać większe przychody.

Aby nie wyświetlać przycisków +1 w reklamach displayowych na swoich stronach, na koncie można zrezygnować z tej opcji. Więcej informacji na ten temat można uzyskać, odwiedzając blog Inside AdSense (http://adsense.blogspot.com/).

Aktualności Internet