Google kontratakuje!

Tym razem nie chodzi o kolejną zmianę algorytmu wyszukiwarki spędzającą sen z powiek specjalistom od pozycjonowania stron. Kilka dni temu, gigant z Mountain View wprowadził nowe produkty do swojej gamy telefonów komórkowych. To kolejna nisza rynku, w której coraz śmielej poczyna sobie Google.

Firma z Mountain View niemal całkowicie przejęła już rynek wyszukiwarek internetowych, a od kilku lat regularnie atakuje również inne segmenty rynku. Wraz z pojawieniem się serii telefonów G1, które były jednocześnie pierwszą platformą, w których pojawił się system operacyjny Android, amerykańska firma zaczęła ekspansję na rynku smarftonów. W październiku tego roku, gdy minęło ponad 7 lat od chwili debiutu G1, Google prezentuje kolejną odsłonę najpopularniejszego na świecie systemu operacyjnego Android. W przeciwieństwie do konkurencyjnych firm, prezentacja nowych produktów Google odbyła się bez wielkiego rozgłosu. Nie było ani potężnych eventów ani nachalnej promocji nowych produktów w mediach. Ostatnia konferencja Google, podczas której zaprezentowano smartfona Nexus 6 oraz tablet Nexus 9 była, w zasadzie, wydarzeniem, o którym wiedziały głównie osoby z branży.

Multitasking w smartfonie

Wieści z obozu Google mogą okazać się prawdziwą rewolucją w świecie technologii mobilnych. Działające w oparciu o nowego Androida (to już piąta generacja) smartfony to prawdziwi tytani multitaskingu. System pozwala bowiem na stworzenie wielu profili użytkownika na jednym urządzeniu, a każdy z profili ma przypisane własne dane, takie jak sieci WI-FI, oddzielne aplikacje, czy wreszcie ustawienia wyglądu. Producent pomyślał również o bezpieczeństwie danych na poszczególnych profilach. Dostęp do aplikacji jest szyfrowany, dzięki czemu bez problemu możemy wręczyć naszego smartfona na przykład dziecku do zabawy, bez obaw, że coś kupi w Internecie. Sami decydujemy, do których aplikacji ma dostęp użytkownik.

Nowy Nexus 6

Na tej samej konferencji firma z Mountain View zaprezentowała również kolejnego smartfona ze znanej i lubianej serii Nexus. Jest to już szósty Nexus w historii, a żeby tradycji stało się zadość, to najnowsze dziecko Google wyposażone zostało w najbardziej aktualny system operacyjny, czyli piątą generację Android. To dobra wiadomość dla entuzjastów nowinek technicznych bowiem sprawia, że Nexus 6 stał się telefonem, który zawiera właściwie wszystko, czego dusza zapragnie. Projektanci nowego telefonu wykonali też ukłon w stronę fanów fotografii, bo Nexus szóstej generacji wyposażony został w obiektyw o szerokości aż 13 megapikseli. W połączeniu z opcją stabilizacji obrazu daje to możliwość wykonywania naprawdę dobrych zdjęć. A jeśli wykonując zapierające dech w piersiach zdjęcia upuścimy niechcąco Nexusa do wody, to nie ma czego się obawiać, bo telefon jest wodoodporny! Kolejna nowość to innowacyjna technologia szybkiego ładowania baterii. Wystarczy, że podepniemy Nexusa do źródła prądu na niecały kwadrans, a będzie on działał na pełnych obrotach przez kolejne sześć godzin. Co by nie mówić, jest to doskonały wynik dla smartfona.

Jakość HD w tablecie?

Ostatnia konferencja Google była prawdziwym wysypem nowości. Oprócz telefonu z najnowszym Androidem zaprezentowano również tablet z serii Nexus z ekranem o rozdzielczości 2048 x 1536 pikseli. Tablet Nexus 9 umożliwi zatem oglądanie filmów i granie w gry w jakości, którą do tej pory znaliśmy tylko z najdroższych telewizorów HD. Parametry sugerują, że jakość obrazu będzie nawet lepsza niż w przypadku tych urządzeń. Dodatkowo, Nexus 9 ma zostać wyposażony w szereg aplikacji, które przydadzą się osobom aktywnie spędzającym czas. Znajdziemy tu nie tylko kompas, ale również przechyłomierz czy wszelkiego rodzaju czujniki pozycji.

Aktualności Internet