Gdzie i do czego sprawdzą się czytniki kodów kreskowych?

Czytnik kodów kreskowych to urządzenie, które sprawdzi się praktycznie w każdej branży. Wykorzystywane są w magazynach, hurtowniach, sklepach, zakładach produkcyjnych i przetwórczych, bankach, placówkach medycznych i wielu innych. Prościej mówiąc czytniki kodów kreskowych znajdą swoje zastosowanie wszędzie tam, gdzie potrzebna jest szybka i wygodna identyfikacja przedmiotów, ludzi lub obiektów. Są one zabezpieczone przed ciężkimi warunkami atmosferycznymi, dlatego bardzo niskie lub bardzo wysokie temperatury, śnieg, deszcz, wilgoć, kurz nie są im straszne. Konstrukcja takich czytników cechuje się wysoką odpornością na uszkodzenia mechaniczne, chemiczne i każde inne urazy zewnętrzne.

Najwygodniejszą opcją czytników kodów kreskowych są skanery bezprzewodowe. Nie wymagają one bezpośredniego połączenia kablem, dlatego obszar na którym pracujemy jest nieograniczony. Dzięki technice bluetooth łapią one zasięg nawet do 10 metrów. To za mało? Nie ma problemu. Po podłączeniu do sieci bezprzewodowej urządzenie jest w stanie działać na powierzchni do nawet 300 metrów. Skanery bezprzewodowe najlepiej sprawdzają się w dużych dyskontach – nieograniczona mobilność pozwala na szybki odczyt cen produktów, sprawdzenia ich ilości, czy też przeprowadzenia inwentaryzacji. Nowoczesne urządzenia wyposażone są dodatkowo w odbiornik USB, który umożliwia podpięcie się do komputera. Informacje są wówczas błyskawicznie przesyłane pomiędzy różnymi odbiornikami. Usprawnia to wiele procesów, które bez pomocy tego typu sprzętów zajmowały by 3 razy więcej czasu.

Kupując skaner bezprzewodowy, należy dobrać go pod typ pracy, jaką będzie wykonywał. W zależności od indywidualnych potrzeb można dobrać go pod kątem typu odczytywanych kodów, wagi, wielkości, zasięgu działania, warunków w jakich ma pracować, sposobu łączności z innymi urządzeniami oraz sposobu programowania urządzenia. Jeżeli odpowiednio wybierz się parametry, nie ma możliwości aby skaner bezprzewodowy się nie sprawdził.

Istnieją dwa typy skanerów bezprzewodowych: skaner laserowy i skaner diodowy. Pierwszy z nich  bezproblemowo upora się z kodami jednowymiarowymi (inaczej paskowymi). Do sczytywania kodów dwuwymiarowych warto wybrać skaner wizyjny. Jeśli chcemy zakupić dobry, oryginalny sprzęt logistyczny warto udać się do sprawdzonych sklepów, które są autoryzowanymi sprzedawcami. Jednym z nich jest sklep internetowy Ganeo, który w swoim asortymencie posiada najlepsze marki takie jak Zebra, Honeywell oraz Datalogic.

Aktualności Hardware Poradniki