Galaxy Xcover2, Young, Fame, Express – nowe telefony Samsung

Firma Samsung zaprezentowała aż cztery nowe smartfony z serii Galaxy. Każdy z nich skierowany jest do odpowiedniej grupy użytkowników. Samsung Galaxy Express przeznaczony jest dla tych użytkowników, którzy pragną szybkiego dostępu do Internetu – posiada bowiem modem LTE. Samsung Xcover 2 to smartfon dla osób aktywnych – jest wyjątkowo odporny na zniszczenie (cena poprzednika jest dostępna tutaj). Telefony Fame i Young to urządzenia skierowane do młodszych użytkowników, dzięki ułatwionemu dostępowi do najlepszych gier. Dodatkowo posiadają rozwiązanie Dual SIM.

Samsung GALAXY Express to nowoczesny multimedialny smartfon zaprezentowany przez Samsung na Mobile World Congress w Barcelonie. Urządzenie jest adresowane do użytkowników ciekawych świata, chcących przekraczać kolejne granice, ponieważ pozwala optymalnie wykorzystać możliwości szybkich sieci 4G LTE. Szybszy streaming multimediów i pobieranie danych, błyskawiczne wyświetlanie stron internetowych, płynna i pozbawiona zakłóceń komunikacja tekstowa i wizualna to główne zalety szybszego dostępu do sieci. Smartfon bez trudu poradzi sobie z wyzwaniami codzienności za sprawą wyjątkowych parametrów, niezawodnej łączności, intuicyjnej obsługi i wytrzymałej baterii.

galaxy_express

Rozwiązania zastosowane w GALAXY Express sprawiają, że dzielenie się danymi jest prostsze niż kiedykolwiek. Funkcja Allshare Play umożliwia wysyłanie obrazu i dźwięku na telewizory Smart TV i urządzenia mobilne Smart firmy Samsung. Funkcja S Beam gwarantuje szybki transfer plików, na przykład ulubionych filmów czy piosenek przez zetknięcie dwóch urządzeń – wystarczy chwila, aby przesłać wszystkie pliki. Standard interfejsu Mobile High Definition Link (MHL) pozwala łatwo podłączyć smartfon do dowolnego monitora HD, dzięki czemu filmy, zdjęcia czy gry ze smartfonu będą wyglądać fantastycznie na dużym ekranie. Natomiast moduł NFC (Near Field Communication) pozwala na automatyczną transmisję wiadomości tekstowych lub danych do innych urządzeń z funkcją NFC, ułatwiając błyskawiczną, bezprzewodową komunikację i wymianę informacji.

Samsung GALAXY Express ma zaawansowany technicznie, efektowny, 4,5-calowy ekran Super AMOLED Plus, na którym filmy, zdjęcia i strony internetowe wyglądają po prostu świetnie. Za sprawą systemu operacyjnego Android Jelly Bean urządzenie niezwykle sprawnie reaguje na wszelkie polecenia, a obsługa menu oraz aplikacji jest szybka i płynna. Atrakcyjny, elegancki kształt i ergonomiczna budowa sprawiają, że ze smartfonu GALAXY Express z przyjemnością korzysta się w każdej sytuacji.

Dane techniczne Samsung GALAXY Express

Sieć

 LTE 800/900/1800/2600HSPA+ 850/900/2100

EDGE 850/900/1800/1900

Procesor

 1.2 GHz dwurdzeniowy

Wyświetlacz

 4.5? WVGA Super AMOLED Plus

System operacyjny

Android 4.1 (Jelly Bean)

Aparat fotograficzny

Główny (tylny): 5 Mpix auto focus z lampą błyskową LEDDodatkowy (przedni): 1.3 Mpix

Wideo

Kodeki: MPEG4, H.263, H.264, VC-1, WMV7, WMV8, WMV9, VP8,Format: 3GP(MP4), WMV(ASF), AVI, FLV, MKV, WebM

Odtwarzanie Full HD (1080p), zapis HD (720p)

Audio

Kodeki: MP3, Vorbis(OGG), WMA, AAC, ACC+, eAAC+, AMR(NB,WB), MIDI, WAV, FlacOdtwarzacz z SoundAlive

Wejście słuchawkowe 3.5mm

Treści i usługi

Samsung Apps
Samsung Kies /Samsung Kies Air
Samsung TouchWiz
Samsung Hub- Game Hub* / Video Hub*

– Music Hub* / Readers Hub* (pobieranie przez Samsung Apps)

Komunikator mobilny Samsung ChatOn
Samsung AllShare Play
S Beam
Google Search, Google Maps, Gmail, Google Latitude
Google Play Store, Google Play Books, Google Play Movies
Google Plus, YouTube, Google Talk,
Google Places, Google Navigation, Google Downloads

GPS

Odbiornik GPSGlonass

Łączność

Bluetooth? v 4.0USB 2.0

WiFi 802.11 a/b/g/n, Wi-Fi Hot spot

Wi-Fi Direct

MHL

NFC

Czujnik

Akcelerometr, kompas cyfrowy, czujnik zbliżeniowy

Pamięć

Pamięć użytkownika 8GB + 1GB (RAM)microSD (do 32GB)

Wymiary

132.2 x 69.1 x 9.3 mm, 139.1 g

Bateria

Standardowa bateria, Li-ion 2000mAh

Samsung GALAXY Xcover 2 zaprojektowano tak, aby sprostał ekstremalnym warunkom zewnętrznym. Telefon zabezpieczono przed działaniem pyłu i piasku. Jest on także odporny na półgodzinne zanurzenie w wodzie do głębokości 1 metra (stopień ochrony IP 67). Dedykowany przycisk sterujący aparatem fotograficznym pozwala na wykonywanie podwodnych zdjęć. Urządzenie możemy też zabezpieczyć przed upadkiem za pomocą specjalnego paska z uchwytem. Dodatkową ochronę zapewnia specjalna blokada baterii.

galaxy_xcover2

GALAXY Xcover 2 to najlepszy towarzysz dalekich wypraw: ma fabrycznie wgraną bazę map Google i ulepszony system GPS + GLONASS charakteryzujący się skróconym o 20% czasem detekcji sygnału i dokładniejszym wskazaniem lokalizacji. Telefon jest wyposażony w lampę błyskową LED z funkcją latarki oraz niezwykle wydajną baterię, której żywotność sięga 570 godzin pracy (1700 mAh).

Dodatkowo w smartfonie została zainstalowana aplikacja Cardio Trainer Pro, która pomaga użytkownikowi w treningach. Pozwala opracować indywidualny program ćwiczeń, śledzi postępy, a także rejestruje czas treningu i uzyskiwane prędkości podczas biegu lub jazdy na rowerze.

GALAXY Xcover 2 ma wyraźny ekran o przekątnej 4 cali (100,8 mm) i rozdzielczości WVGA (800 na 480), który zapewnia czytelny, szerokokątny obraz. Główny aparat fotograficzny 5 MPix i kamera VGA umieszczona z przodu pozwalają zapisać w pamięci najważniejsze wydarzenia. Natomiast moduł Bluetooth? v 4.0 oferuje lepszą łączność przy mniejszym zużyciu energii oraz możliwość wykrywania kompatybilnych urządzeń na odległość do 50 m. Sercem smartfonu GALAXY Xcover 2 jest wydajny, dwurdzeniowy procesor 1 GHz, gwarantujący optymalną prędkość i wielozadaniową obsługę, szybsze wyświetlanie stron internetowych i płynne działanie interfejsu.

Samsung GALAXY Xcover 2 korzysta z systemu Android? 4.1 (Jelly Bean), ma więc szybkie i płynnie działające menu, ulepszony interfejs użytkownika, a także nowy, prosty w użyciu panel powiadomień. Urządzenie to ma szereg innowacyjnych cech i usług poprawiających jego parametry i komfort użytkowania. Intuicyjny system Motion UI reaguje na gesty użytkownika, umożliwiając sterowanie funkcjami, np. wyciszenie przez obrót telefonu. Szybka synchronizacja danych, tworzenie kopii zapasowych i ich odtwarzanie są dostępne dzięki rozwiązaniu S-Cloud. Natomiast funkcja S Voice pozwala za pomocą komend głosowych sprawdzić prognozę pogody, znaleźć dane kontaktowe rozmówcy, a nawet zrobić zdjęcie. Opcja Best Shot sugeruje wybór najlepszego zdjęcia w serii, a Smart Stay automatycznie wygasza ekran, gdy odwróci się od niego wzrok. Użytkownicy mogą też korzystać ze wszystkich udogodnień aplikacji multimedialnych serii Samsung Hub, m.in. z najnowszych wersji Readers Hub, Video Hub, Game Hub oraz Music Hub.

 

Dane techniczne Samsung GALAXY Xcover 2

Sieć

 HSPA 14.4/5.76  900/2100EDGE/GPRS     850/900/1800/1900

Procesor

 1 GHz procesor dwurdzeniowy

Wyświetlacz

 100.8 mm(4.0?) WVGA(480 x 800) TFT

System operacyjny

Android 4.1 (Jelly Bean)

Aparat fotograficzny

Główny (tylny): 5 MPix auto focus z lampą błyskową LEDDodatkowy (przedni): kamera VGA

Bezpośredni przycisk obsługi

Wideo

Kodeki: H.264, MPEG?4, H.263, VC?1, Divx/Xvid, Sorenson Spark, WMV7, WMV8Zapis/ Odtwarzanie: 720p

Audio

MP3, OGG, AAC, AAC+, eAAC+, AMR?NB, WMA, FLAC, WAV, MID, IMY, AC3Odtwarzacz z SoundAlive

Gniazdo słuchawkowe 3.5mm

Treść i usługi

Samsung Apps
Samsung Kies /Samsung Kies Air
Samsung TouchWiz
Samsung Hub- Game Hub

– Readers Hub* / Music Hub* / Video Hub*

Komunikator mobilny Samsung ChatOn
Samsung AllShare Play
Funkcje Motion UI: Smart Stay, Best Shot, S Voice, S Cloud, Cardio Trainer Pro*
Google Search, Google Maps, Gmail, Google Latitude
Google Play Store, Google Play Books, Google Play Movies
Google Plus, YouTube, Google Talk,
Google Places, Google Navigation, Google Downloads

Wytrzymałość

Stopień ochrony IP67
Blokada baterii, pasek z uchwytem

GPS

Odbiornik GPSGlonass

Łączność

Bluetooth? v 4.0USB 2.0

WiFi 802.11 b/g/n

Wi-Fi Direct

Czujnik

Akcelerometr, kompas cyfrowy, czujnik zbliżeniowy

Pamięć

Pamięć użytkownika 4 GB + 1 GB (RAM)microSD (do 32 GB)

Wymiary

130.5 x 67.7 x 12 mm, 148.5 g

Bateria

Bateria standardowa, Li-ion 1,700mAh

GALAXY Young to poręczny i przystępny cenowo model dla młodych, śledzących najnowsze trendy użytkowników mobilnych rozwiązań. Smartfon ten dostępny będzie w kolorach białym, granatowym, czerwonym i metaliczno-srebrnym. GALAXY Fame łączy atrakcyjne parametry z pakietem niezbędnych funkcji i usług zamkniętych w stylowej obudowie. Ten telefon dostępny będzie kolorach perłowej bieli i metalicznym błękicie.

Zarówno GALAXY Young jak i GALAXY Fame korzystają z systemu Android?4.1 (Jelly Bean), umożliwiającego płynną zmianę aplikacji na ekranie, wygodne wykonywanie i udostępnianie zdjęć, a także łatwiejsze dostosowanie ekranu głównego do własnych potrzeb. Dzięki procesorowi 1 GHz nowe telefony zapewniają efektywne, wielozadaniowe działanie, szybkie ładowanie stron internetowych i płynną obsługę menu. Użytkownicy mając do dyspozycji 4 GB pamięci wewnętrznej i baterię o pojemności 1300 mAh, co umożliwia dłuższe rozmowy i korzystanie z funkcji multimedialnych. Łączność w standardzie Wi-Fi Direct sprzyja łatwej wymianie danych z bliskimi urządzeniami.

W celu pełnego wykorzystania możliwości tych smartfonów, GALAXY Young i GALAXY Fame są standardowo wyposażone w Samsung Game Hub Lite z łatwym dostępem do w pełni zoptymalizowanych, najlepszych w tej klasie sprzętu gier. Jednocześnie firmowy program do zarządzania danymi w Chmurze – S Cloud, umożliwiaja bezpieczną i prostą synchronizację, tworzenie kopii zapasowych oraz liczne opcje przechowywania danych takich jak kontakty, zakładki i sms-y.

Dzięki intuicyjnemu systemowi Motion UI nowe urządzenia reagują też na ruch użytkownika. Wystarczy odpowiednio poruszyć smartfonem w celu odświeżenia i aktualizacji widgetów oraz innych danych, a gdy w danej chwili nie ma możliwości odebrania połączenia, obrócenie urządzenie automatycznie wyciszy dzwonek.

W zależności od docelowego rynku sprzedaży, modele GALAXY Young i GALAXY Fame będą dostępne także w wersjach Dual SIM, dzięki czemu można wygodnie korzystać z dwóch numerów zarówno przy telefonowaniu, wysyłaniu wiadomości tekstowych oraz korzystaniu z internetu. Funkcja Always On nie pozwoli przegapić żadnego połączenia, przekazując je na drugą kartę SIM, a Hybrid Dual SIM umożliwi korzystanie z transmisji danych w systemie 3G na jednej karcie SIM, przy jednoczesnym prowadzeniu rozmowy na drugiej karcie.

Samsung GALAXY Young

Mający zwartą, zaokrągloną obudowę model GALAXY Young zaprojektowano z myślą o ergonomii ? jego proste, oszczędne linie zapewniają niezrównany komfort obsługi. Elegancką stylistykę uzupełnia w pełni dotykowy ekran o przekątnej 3,27 cala i rozdzielczości HVGA, dzięki któremu zdjęcia, wiadomości i pliki multimedialne są wyraziste i pełne szczegółów. Oprogramowanie Dropbox umożliwia dostęp do ulubionych plików niezależnie od miejsca. Dzięki niemu można edytować fotografie i filmy, swobodnie dzieląc się nimi z rodziną i przyjaciółmi.

galaxy-fame-product-image-1

Samsung GALAXY Fame

Samsung GALAXY Fame to eleganckie i proste, ale jednocześnie bardzo efektywne urządzenie. Aparat o rozdzielczości 5 MPix pomoże uchwycić najcenniejsze chwile. Dzięki łączności w standardzie Bluetooth? 4.0, GALAXY Fame pozwala na błyskawiczną transmisję danych do innych urządzeń z funkcją Bluetooth. Natomiast moduł NFC umożliwia wykorzystanie technologii S Beam w celu wygodnej wymiany informacji z innymi smartfonami Samsung, przez zetknięcie dwóch urządzeń.

Dane techniczne Samsung GALAXY Young

Sieć

 HSPA 7.2/5.76  900/2100EDGE/GPRS    850/900/1800/1900

Procesor

 1 GHz

Wyświetlacz

 3.27? HVGA TFT

System operacyjny

Android 4.1 (Jelly Bean)

Aparat fotograficzny

Główny (tylny): 3 MPix

Wideo

Kodeki: MPEG4, H.263, H.264Odtwarzanie: WVGA@30fps

Zapis: VGA@24fps

Audio

Kodeki: MP3, Vorbis(OGG), AAC, AAC+, eAAC+, AMR(NB,WB), I-Melody, MIDI, WMAOdtwarzacz z SoundAlive

Gniazdo słuchawkowe 3.5mm

Treści i usługi

Samsung Apps
Samsung Kies
Samsung TouchWizFunkcje Motion UI: Smart Alert, wstrząśnięcie – aktualizacja, obrót – wyciszenie
Samsung Hub- Game Hub Lite*
Komunikator mobilny Samsung ChatON
Samsung S Cloud / Dropbox
Google Search, Google Maps, Gmail, Google Latitude
Google Play Store, Google Play Books, Google Play Movies
Google Plus, YouTube, Google Talk,
Google Places, Google Navigation, Google Downloads

GPS

 Odbiornik GPS

Łączność

Bluetooth? v 3.0USB 2.0

Wi-Fi 802.11 b/g/n, Wi-Fi Direct

Czujnik

Akcelerometr, kompas cyfrowy, czujnik zbliżeniowy

Pamięć

4GB + 768MB (RAM)microSD (do 64GB)

Wymiary

58.6 x 109.4 x 12.5 mm, 112 g

Bateria

Standardowa bateria, Li-ion 1,300mAh

 

Dane techniczne Samsung GALAXY Fame

Sieć

 HSPA 7.2/5.76   900/2100EDGE/GPRS    850/900/1800/1900

Procesor

 1 GHz

Wyświetlacz

 3.5? HVGA TFT

System operacyjny

Android 4.1 (Jelly Bean)

Aparat fotograficzny

Główny (tylny): 5 MPix auto focus z lampą błyskową LEDDodatkowa kamera (z przodu): VGA

Wideo

Kodeki: MPEG4, H.263, H.264, VP8Odtwarzanie: WVGA@30fps

Zapis: VGA@25fps

Audio

Kodeki: MP3/AAC/AAC+/eAAC+/AMR/WB-AMR/MIDI/SP-MIDI/I melody/OGG/FLACOdtwarzacz z SoundAlive

Gniazdo słuchawkowe 3.5mm

Treści i usługi

Samsung Apps
Samsung Kies
Samsung TouchWizFunkcje Motion UI: Smart Alert, wstrząśnięcie – aktualizacja, obrót – wyciszenie
Samsung Hub- Game Hub Lite*
Komunikator mobilny Samsung ChatON
Samsung S Cloud
Google Search, Google Maps, Gmail, Google Latitude
Google Play Store, Google Play Books, Google Play Movies
Google Plus, YouTube, Google Talk,
Google Places, Google Navigation, Google Downloads

GPS

Odbiornik GPSGlonass

Łączność

Bluetooth? v 4.0USB 2.0

Wi-Fi 802.11 b/g/n

NFC (opcja)

Czujnik

Akcelerometr, kompas cyfrowy, czujnik zbliżeniowy

Pamięć

4GB + 512MB (RAM)microSD (do 64GB)

Wymiary

113.2 x 61.6 x 11.6 mm, 120.6 g

Bateria

Standardowa bateria, Li-ion 1,300mAh

 

Aktualności Smartfony