Od dziś nowy, bezpłatny wirtualny dysk – Microsoft OneDrive

Od dziś usługa OneDrive jest już dostępna na całym świecie. OneDrive, czyli dawny SkyDrive, pozwala umieszczać w chmurze zdjęcia, wideo i dokumenty. OneDrive w porównaniu do swojego poprzednika oferuje wiele nowych funkcji w tym ulepszony algorytm udostępniania i wyświetlania wideo oraz zaktualizowane aplikacje na Windows Phone, iOS, Android i Xbox.


W związku z uruchomieniem nowej usługi pierwszych 100 tysięcy użytkowników, którzy zalogują się na swoje konto OneDrive, otrzyma 100GB bezpłatnej przestrzeni dyskowej na jeden rok. Start promocji zostanie ogłoszony na: https://twitter.com/OneDrive.
Do nowych funkcji OneDrive należy m.in. automatyczny backup zdjęć w systemie Android, który ułatwia przenoszenie fotografii z telefonów Android do innych urządzeń, a także transkodowanie wideo, dzięki któremu można przechowywać, oglądać i udostępniać filmy równie łatwo, jak zdjęcia.
Każdy nowy użytkownik OneDrive otrzymuje na start 7GB bezpłatnej przestrzeni dyskowej. Ponadto klienci polecający usługę znajomym będą mogli uzyskać do 5 GB dodatkowego miejsca, po 500 MB za każdą osobę, która zaakceptuje zaproszenie do OneDrive. Klienci mogą również uzyskać 3 GB bezpłatnej przestrzeni dyskowej za wykorzystanie funkcji automatycznego kopiowania zdjęć ze swojego telefonu do OneDrive. Dodatkową przestrzeń dyskową można uzyskać w odpłatnych pakietach po 50, 100 lub 200 GB.
Zmiana nazwy usługi SkyDrive na OneDrive odbędzie się automatycznie, po zalogowaniu na konto użytkownika. Czas oczekiwania na pojawienie się usługi w nowej odsłonie może potrwać do kilku godzin.

?Kiedy ktoś bierze w dłoń telefon, tablet lub dowolne inne urządzenie, to oczekuje, aby wszystkie jego ulubione zdjęcia i dokumenty były pod zawsze ręką; nie ma ochoty ich szukać? – powiedział Chris Jones, wiceprezes, OS Services, Microsoft. ?Przyjęliśmy właśnie takie podejście do usługi OneDrive. Wbudowujemy ją we wszystkie najnowsze urządzenia i usługi Microsoft, od Xboxa po Windows Phone, Windows 8.1 i Office, ale udostępniamy ją również użytkownikom przeglądarek i innych platform, w tym iOS i Android, aby zdjęcia, wideo oraz pliki były dostępne zawsze wtedy, gdy użytkownicy ich potrzebują?.

Więcej informacji o OneDrive można znaleźć pod http://www.onedrive.com

Aktualności Internet