Działanie blokady regionalnej w smartfonach od Samsunga.

Wczoraj internet zawrzał. Świat obiegła informacja o naklejkach, na nowym Samsungu Galaxy Note 3 informująca o blokadzie regionalnej. Ma ona objąć także inne urządzenia tego producenta.

SIM Lock od producenta. Że what!?

Pierwsze doniesienia mówiły o tym, że zakupiony telefon np. w Europie nie będzie mógł działać w innych częściach świata. Z pewnością nie spodobałoby się to klientom, którzy podróżują i zmieniają SIM na karty lokalnego operatora. W szczególności ludziom biznesu do których przecież jest kierowany Note 3.

Samsung-Galaxy-Note-3-191488

Blokada faktycznie będzie, to zła wiadomość. Dodatkowo dostaną ją starsze modele Samsunga wraz z aktualizacją. Będą to m.in. Galaxy S3, S4, S4 mini i Note 2. Ale nie będzie ona praktycznie odczuwalna. Samsung Galaxy Note 3 przyjmie kartę np. z USA. Wymagana będzie tylko jednorazowa jego aktywacja w kraju w którym został zakupiony sprzęt.

Gorzej będzie np. z phabletem który jest prezentem zza oceanu. W takim wypadku trzeba będzie udać się do punku serwisowego Samsunga w celu zdjęcia blokady.

Wbrew temu co wczoraj usłyszeliśmy jest całkiem dobrze. Zwykły użytkownik nawet nie odczuje blokady. Przynajmniej tak wynika ze znanych nam informacji.

Źródło 1, 2

 

Aktualności Android Elektronika Smartfony Tablety