Deskorolka elektryczna – praktyczny sposób na przemieszczanie się po mieście

Deskorolka kojarzy Ci się przede wszystkim z dzieciństwem? A czy wiesz, że obecnie korzysta z niej coraz więcej dorosłych? Wszystko za sprawą deskorolek elektrycznych, które stają się powszechniej dostępne i pozwalają przemieszczać się bez żadnego wysiłku. Wystarczy jedynie utrzymać równowagę, aby przejechać nawet 20 km na jednym ładowaniu. Czy ten sposób pokonywania kilometrów jest opłacalnym rozwiązaniem? Co warto o nim wiedzieć?

Deskorolka elektryczna

Deskorolka elektryczna – co to jest?

Deskorolka elektryczna to deskorolka zmodyfikowana dodatkowymi elementami mechanicznymi i elektrycznymi, które umożliwiają jazdę bez konieczności odpychania się nogą. Możesz być zaskoczony, gdy dowiesz się, że pierwsze deskorolki elektryczne zostały wyprodukowane już w latach siedemdziesiątych. Co więcej, wyglądały niemal jak tradycyjna deskorolka, dopóki nie podniosłeś ich, aby zajrzeć pod spód, gdzie można było zobaczyć część deskorolki, która zawierała akumulator i silnik elektryczny. Dzisiejsze deskorolki wyglądają o wiele bardziej elegancko i atrakcyjnie, ale działają w ten sam sposób. Jest jednak istotna różnica.

Pierwsze elektryczne deskorolki posiadały przewody, które biegły od modułu sterującego do samej deskorolki. Oczywiście było to niewygodne, a czasem wręcz niebezpieczne. Dzisiejsze modele są bezprzewodowe. Wszystkie mają silnik elektryczny napędzany baterią litową. W zależności od rozmiaru akumulatora większość deskorolek może jechać w zasięgu od 10 do 25 km. Podczas gdy niektóre poruszają się tak szybko, jak 20 km na godzinę, inne osiągają około 10 km na godzinę.

Ile kosztuje deskorolka elektryczna? Wiele zależy od pojemności baterii. Jej cena zaczyna się przeważnie od 500 złotych.

Deskorolka elektryczna – jak to działa?

Jest ona wyposażona w silnik, który pobiera dostarczoną energię elektryczną z akumulatora i przekształca ją w ruch mechaniczny na kole pasowym. Deskorolki elektryczne używają bezszczotkowych silników wyprzedzających ze względu na ich niewielką i lekką konstrukcję. Bezszczotkowa konstrukcja jest jedną z najbardziej wydajnych, co oznacza, że ​​jest to najlepsza opcja, aby uzyskać jak najwięcej ograniczonej energii zgromadzonej w akumulatorze. Niektóre deskorolki zawierają znacznie większą baterię, która radykalnie zwiększa ich zasięg. 

Jeśli chodzi o obsługę, robisz to w taki sam sposób, jak na tradycyjnej deskorolce. Różnica polega na tym, że nie odpychasz się nogą, a jedynie jeździsz. Nie myśl jednak, że jazda na elektrycznej deskorolce jest dziecinnie prosta. W rzeczywistości wymaga dużej umiejętności utrzymania równowagi na dość szybko poruszającej się desce. Dlatego każdy, kto zdecyduje się na jej użycie, powinien to zrobić z zachowaniem odpowiedniej ostrożności.

Kiedy warto zainwestować w deskorolkę elektryczną?

Deskorolka elektryczna przyniesie frajdę zarówno dzieciom, jak i dorosłym. W związku z tym, że porusza się nawet ok. 20 km/h może stanowić ciekawą alternatywę dla roweru czy hulajnogi. To doskonały sposób na ominięcie korków w zatłoczonych miastach, o ile chcesz poruszać się na nieduże odległości (do ok. 20 km), gdyż po tym dystansie wymaga ponownego ładowania. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, abyś dzięki deskorolce dotarł do szkoły, na uczelnię czy nawet do pracy i w ciągu dnia ją naładował. W tym celu wystarczy podłączyć wtyczkę ładowarki do gniazda ładowania w deskorolce.

Aktualności