5 gadżetów stworzonych dla każdego podróżnika

W ostatnich czasach przyjęło się rozróżniać podróżnika od turysty. Na czym polega ten podział? Otóż turysta to ktoś, kto lubi zwiedzać świat, lecz jego wojaże ograniczają się raczej do rejsów lotniczych i wygodnych hoteli. Podróżnik to natomiast osoba, która nie boi się zgubić, jeździć autostopem, spać w namiocie czy pod gołym niebem. Tekst ten poświęcony jest gadżetom przydatnym zarówno jednym, jak i drugim. Dla turystów mogą one okazać się pomocne, dla podróżników jednak będą niezastąpione. Uważasz się za globtrotera? Zapoznaj się zatem z listą 5 artykułów stworzonych na niezastąpione eskapady!

gadżety dla podróżnika

1. Pralka turystyczna

Jeśli zdarzyło Ci się kiedyś wybrać na wielodniową objazdową wycieczkę z namiotem, doskonale wiesz, jaki problem mogą stanowić brudne ubrania. Najczęściej nie ma ich gdzie wyprać, a podróżując z plecakiem, raczej nie wozi się ich zbyt wielu. Jeśli masz szczęście, trafisz na camping, gdzie uda Ci się coś przeprać, ale nigdy nie będzie to świeżość, na jakiej Ci zależy. Dlatego doskonałym rozwiązaniem są pralki turystyczne. Zajmują niewiele miejsca, zużywają mało wody, ważą parę kilogramów, a szybko przywrócą odzieży czystość i świeżość.

Zobacz więcej na: wasserman.eu

2. Lodówka turystyczna

W tym przypadku chyba niczego nie trzeba tłumaczyć. Lodówki turystyczne wydłużą okres przydatności do spożycia licznych produktów spożywczych i zagwarantują Ci, że napoje zawsze będą przyjemnie schłodzone. Zima cola podczas jazdy autem? A może zasłużone piwo po całodziennej podróży w upale? Lodówka zasilana z gniazdka samochodowego to niezastąpiony gadżet w wielu przypadkach!

3. Radiotelefon

Ta propozycja może niektórym wydać się dziwna. Przecież w dzisiejszych czasach wszyscy podróżujemy ze swoimi smartfonami wyposażonymi we wszelkie niezbędne funkcje i miliony funkcji zupełnie zbędnych. Ale co jeśli zabraknie nam zasięgu? Urządzenie to stanie się właściwie bezużyteczne. W takich przypadkach warto mieć ze sobą radiotelefon, który pozwoli nam skomunikować się z innymi uczestnikami podróży (na przykład podczas jazdy kilkoma samochodami bądź w górach, gdzie każdy wędruje w innym tempie), a także wezwać pomoc w razie potrzeby. Co więcej, bateria radiotelefonu wytrzyma znacznie dłużej niż ta w smartfonie, a samo korzystanie z walkie-talkie jest właściwie darmowe.

4. Powerbank

Jeśli jesteśmy już w temacie telefonów i ich baterii, warto przypomnieć, jak szybko wyładowują się współczesne smartfony. Dlatego w każdej podróży trzeba mieć ze sobą pojemny powerbank. Powinien on bez problemu wystarczyć na kilkukrotne naładowanie komórki. Niektóre modele posiadają nawet funkcję rozrusznika, która okaże się bezcenna wtedy, gdy posłuszeństwa odmówi akumulator samochodowy.

5. Aparat cyfrowy

Możemy wychwalać funkcjonalność smartfonów pod niebiosa, ale jak już się rzekło – szybko się one wyładowują. Co więcej, często ich wbudowane aparaty fotograficzne pozostawiają wiele do życzenia. Po przerzuceniu zdjęć na komputer prędko okazuje się, że są one rozmazane, a kolory w najmniejszym stopniu nie oddają rzeczywistości. Warto więc zabrać ze sobą porządny aparat cyfrowy, który pozwoli nam godnie uwiecznić najpiękniejsze wspomnienia z podróży.

Aktualności Poradniki