Czym się kierować w wyborze hostingu?

Wiele osób stawiających nowe konta WWW chciałoby niemalże natychmiast osiągnąć sukces. Niestety na wszystko potrzeba czasu oraz podejmowania odpowiednich działań. Diabeł tkwi w szczegółach. Nawet najlepsza szata graficzna strony internetowej nie będzie wystarczającą do przyciągnięcia zainteresowanych umieszczanymi na niej treściami obserwatorów. Kluczem do sukcesu jest dobry hosting. Co to właściwie jest hosting i jak go wybrać?

Co to jest hosting?

Niektórzy wciąż zadają sobie to pytanie, dlatego w pierwszej kolejności przejdziemy do wyjaśnienia tego terminu. Hosting to udostępnianie miejsca na pracującym bez przerwy, podłączonym do sieci komputerze, przez zdecydowaną większość zwanym serwerem. Istnieje zależność pomiędzy daną stroną WWW, a obsługującym ją serwerem. Jeśli nie działa on poprawnie to witryna także będzie szwankować. Dlatego właśnie należy przyłożyć dużą wagę do wyboru oferty hostingowej.

Należy zwrócić uwagę także na ściśle związany z hostingiem uptime. Jest to procentowy czas bezawaryjnego działania serwera, czyli jednocześnie obsługiwanych przez niego stron WWW. Powinien wynosić on 99% co oznacza tyle, że na 100 razy strona w 99 przypadkach uruchomi się prawidłowo. Jak widzisz od hostingu zależy praktycznie wszystko, toteż nie można zlekceważyć tego tematu i wybrać ofertę na chybił trafił.

Jak wybrać najlepszy hosting?

Co prawda nie powinieneś kierować się ceną, jednak w tym przypadku mówi ona bardzo dużo o danej ofercie. Zależy nam na znalezieniu taniego hostingu, który jednocześnie będzie cechował się korzystnymi parametrami, a o taki jest bardzo ciężko, gdyż tanie oferty mają to do siebie, że nie są zbyt atrakcyjne.

Jeśli nastawiasz się do osiągnięcie sukcesu w sieci to w pierwszej kolejności powinieneś zrezygnować z możliwości skorzystania z darmowego hostingu, które wcale nie jest trudno znaleźć, jakby się z pozoru mogło wydawać. Takie hostingi charakteryzują się powolnym działaniem i nałożonymi na nie limitami, dlatego nie powinny Cię one interesować.

Na co musisz zwrócić szczególną uwagę? Przede wszystkim na to, co stanie się w przypadku osiągnięcia limitu przestrzeni dyskowej lub transferu. Obsługiwana przez serwer strona powinna zostać natychmiast zamknięta i w żadnym wypadku nie może ona nadal obsługiwać internautów, gdyż będziesz musiał za to srogo zapłacić. Musisz więc dokładnie przeczytać umowę, a jeśli ta kwestia nie jest w niej jasno zawarta to wszelkie niejasności musisz wyjaśnić z daną firmą hostingową. Masz wątpliwości co do danej oferty? Poszukaj innej, która być może okaże się dla Ciebie dużo bardziej korzystna.

Aktualności Internet Poradniki