Czy warto wybrać poleasingowy sprzęt?

Poleasingowy sprzęt może być dobrą opcją na zakup, jeśli klient oczekuje najwyższej jakości za dany produkt, ale również nie chce płacić za niego fortuny. Jest to dobre rozwiązanie dla małych firm, ale także dla użytkowników domowych, którzy chcą cieszyć się najwyższą jakością sprzętu za niewielką cenę.

Zalety

Do artykułów poleasingowych trafiają rzeczy, które są dobrej, a nawet bardzo dobrej jakości, ale są za drogie, aby wystawić je na pułki sklepowe. W tej sytuacji możemy zakupić produkt z najwyżej półki, a zapłacić jak za średniej jakości produkt z sieciówki. Są to też stosunkowo nowe modele, mające od dwóch do pięciu lat. Poleasingowy sprzęt, często przed ponownym wpuszczeniem na rynek, przechodzi regenerację, dlatego nowy nabywca może w pełni cieszyć się sprawnością swojego wymarzonego sprzętu. Do tego w niektórych przypadkach, dostajemy gwarancję na zakupiony towar, co jest korzystniejsze dla nowego nabywcy. Jeśli obserwujemy rynek to na pewno uda nam się znaleźć, coś wyjątkowego i opłacalnego.

Wady

Największą wadą takiego sprzętu mogą być ślady użytkowania takie jak otarcia lub rysy. W niektórych przypadkach może zwiększyć się ryzyko awarii, ale jest to raczej mało prawdopodobne. Kupując sprzęt od osoby prywatnej, nie mamy pewności, czy taki towar nie został skradziony, a osoba taka może zataić różne wady, często zdarza się też, że nie przyjmie potem od nas zwrotu. Kolejną wadą jest to, że sprzęt poleasingowy może mieć od kilku miesięcy do kilku lat, co może mieć wpływ na jego wydajność. Tutaj ponownie trzeba się zastanowić do czego, potrzebny nam będzie taki sprzęt, czy podoła naszym wymaganiom.

Warto?

Zdecydowanie warto. Zakup takiego sprzętu jest naprawdę bardzo korzystny, jeśli weźmiemy pod uwagę stosunek ceny do jakości. Przeciętny nabywca może zakupić sprzęt wart osiem tysięcy złotych za około tysiąc. Jeśli komuś przeszkadzają otarcia lub zarysowania oraz lubi jako pierwszy korzystać ze sprzętu, powinien sobie darować, zakup poleasingowy. W innym przypadku, kupno takich produktów to strzał w dziesiątkę, możemy cieszyć się sprzętem z najwyżej półki, a przy tym nie wydać za dużo i zachować pieniądze w kieszeni na kolejny sprzęt. Jeśli ktoś szuka komputera tylko do przeglądania Internetu, a chce mieć świadomość tego, że użyje go jako pierwszy, lepiej, aby wybrał komputer ze sklepu za niższą cenę, niż szukał czegoś prestiżowego. Istnieją wady i zalety sprzętów poleasingowych, jeśli znajdziemy firmę, która się tym zajmuje i jest ona pewna to jak najbardziej, powinniśmy zakupić od niej produkt.

Sprawdź sprzęt poleasingowy w sklepie PCLider.pl.

Aktualności Poradniki