Chroń swoje urządzenia mobilne – jak wybrać etui na urządzenia elektroniczne?

Każdego dnia towarzyszą Ci rozmaite akcesoria elektroniczne. W każdej chwili mogą zostać przypadkiem uszkodzone. Ich naprawa czy wymiana wiąże się z dużymi kosztami, dlatego powinieneś starać się tego unikać. Chroń swoje urządzenia mobilne, jeśli chcesz móc z nich korzystać przez długi czas i cieszyć się ich dobrą kondycją. Podpowiadamy, jak wybrać etui na urządzenia elektroniczne!

urzadzenia mobilne

Chroń swoje urządzenia mobilne – wydłuż ich żywotność

Smartfony ułatwiają większość codziennych aktywności. Pomimo zapewnień producentów o ich wytrzymałości, przypadkowe upuszczenie na beton czy kafelki doprowadzi do przykrych uszkodzeń. W ten sposób nie tylko może dojść do szpecących uszkodzeń, ale też poważnych usterek. Niektórych nie da się naprawić, a inne narażają na takie koszty, że po prostu nie opłaca się zostawiać sprzętu w serwisie.

Chroń swoje urządzenia mobilne, jeśli chcesz jak najdłużej móc z nich korzystać. Inwestycja w dodatkowe zabezpieczenia, np. szkiełka, folie, etui czy torby uchroni Cię przez znacznie większymi wydatkami. Co więcej, takie akcesoria sprawią też, że sprzęt będzie dobrze się prezentował. Brak zarysowań, odprysków czy innych mikrouszkodzeń wygląda po prostu schludnie. Do tego można również uznać, że takie podejście jest pro-eko. Długie korzystanie z jednego urządzenia jest zgodne z popularnym ruchem less waste, w przeciwieństwie do ciągłego kupowania nowych gadżetów.

Jak wybrać etui na urządzenia elektroniczne?

Wiele osób ma problem z tym, jak wybrać etui na urządzenia elektroniczne. Chcąc ochronić np. swój smartfon, smartwatch, powerbank, słuchawki czy notebook, często kupują po prostu estetyczne pokrowce. Tymczasem warto mieć na względzie jeszcze kilka innych kwestii.

Oczywiście, etui musi mieć odpowiedni rozmiar. Zarówno zbyt duże, jak i zbyt małe nie będzie zbyt funkcjonalne. Przez to sprzęt może luźno przesuwać się wewnątrz lub nawet wypaść. Taka ochrona jest niefunkcjonalna, a do tego po prostu źle wygląda.

Pokrowiec musi jednak być przede wszystkim wytrzymały. Jeśli ma zabezpieczyć delikatne urządzenie elektroniczne podczas upadku czy kontaktu ze szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi, powinien być wykonany z materiałów dobrej jakości. Najlepiej sprawdzają się skóra oraz wytrzymałe tkaniny poliestrowe.

Do tego powinno się też sprawdzić, czy wyściółka jest wystarczająco delikatna. Wkładanie urządzenia do etui, które samo w sobie może mu zagrażać, po prostu mija się z celem. Wszelkie zamki powinny być tak ulokowane, by nie przyczyniały się do powstawania zarysowań czy wgnieceń.

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę podczas wyboru pokrowca na sprzęt?

Czy jest coś, na co jeszcze warto zwrócić uwagę podczas wyboru pokrowca na sprzęt? Na pewno dobrze jest przemyśleć to, jak zazwyczaj korzysta się z urządzenia i w jakich aktywnościach bierze ono udział. Dla przykładu, do biegania najlepiej sprawdzi się etui na telefon zakładane na ramię, a do biura – estetyczny model z klapką. Często okazuje się, że potrzebny jest nie jeden, ale kilka pokrowców. Ciekawe artykuły tego typu znajdziesz na: https://sklep.platinet.pl/pl/c/Przechowywanie/155.

Jeśli jesteś odpowiedzialnym konsumentem, chroń swoje urządzenia mobilne. Kup odpowiednie etui, byś nie musiał bać się o bezpieczeństwo swojego sprzętu. Bądź mądry przed, a nie po szkodzie – zainwestuj w dobry pokrowiec!

Aktualności Hardware Poradniki