Chromebooki Acer w Polsce

W dniu dzisiejszym miały swoją premierę w Polsce chromebooki firmy Acer: Chromebook 11 i Chromebook 13. Pracują one pod kontrolą systemu Chrome OS i z założenia mają oferować bardzo długą pracę na baterii.

Chromebook 13
Duży, 13,3-calowy wyświetlacz Acer Chromebook 13 występuje w dwóch wariantach. Wersja z wyświetlaczem o rozdzielczości Full HD zapewnia do 11,5 godziny pracy na baterii (wg. zapewnień producenta). Dostępne są również modele z jasnym i ostrym wyświetlaczem o rozdzielczości 1366×768.  Ta wersja zapewnia jeszcze dłuższą żywotność baterii ? do 13 godzin. Oba wyświetlacze wyposażono w antyodblaskowe panele Acer ComfyView?, minimalizujące odbicia światła powodujące zmęczenie oczu. Ponadto, wyświetlacz Acer Chromebook 13 charakteryzuje się świetnym odwzorowaniem kolorów i kontrastem, a duży format pozwala pomieścić wygodną klawiaturę.
Zaprojektowany z myślą o mobilności, Acer Chromebook 13 ma cienką i lekką konstrukcję o grubości 1,7 cm i wadze 1,5 kg. Acer Chromebook 13 łączy się z siecią przy pomocy WiFi w standardzie 802.11ac, co gwarantuje prędkość do trzech razy większą niż w standardzie 802.11n. Dodatkowo, antena 2×2 MIMO zapewnia stabilność połączenia i wysoką szybkość przesyłania danych.
Acer Chromebook 13 to idealne urządzenie dla rodzin, które potrzebują nowego lub dodatkowego komputera, którym mogą się dzielić z dziećmi przy projektach szkolnych, wyszukiwaniu informacji, rozrywce i grach on-line ? mówi Tomasz Szymański, Marketing Manager Eastern Europe w Acer. ? Wyświetlacz jest duży, tak więc wszystko, poczynając od pracy domowej, po filmy, jest wyraźne i pełne szczegółów. Ponadto, do 13 godzin działania na baterii oznacza, że rodziny mogą wykorzystywać urządzenie przez cały dzień do pracy lub szkolnych obowiązków, a także wieczorem, do rozrywki.
Większy z dwóch zaprezentowanych komputerów ? Chromebook 13 ? wykorzystuje procesor NVIDIA Tegra K1 4-Plus-1?, w którym zintegrowano cztery rdzenie ARM Cortex A15 CPU oraz dodatkowy rdzeń oszczędzający energię, aby zapewnić do 13 godzin pracy na baterii. Tegra K1 posiada układ graficzny oparty na architekturze NVIDIA Kepler ze 192 programowalnymi rdzeniami GPGPU, służącymi do przetwarzania realistycznej i pełnej szczegółów grafiki.
chromebook_acer
Chromebook 11

Acer Chromebook 11 wyposażono w ekran Acer ComfyView? o przekątnej 11,6? i rozdzielczości 1366×768. Jednostka obliczeniowa to dwurdzeniowy Intel? Celeron? N2830 lub czterordzeniowy Intel? Celeron? N2940. Za przechowywanie danych odpowiadają dyski SSD o pojemności 16GB lub 32GB. Chromebook 11 jest smukły i lekki ? ma zaledwie 1,8 cm grubości i waży 1,1 kg.
Urządzenie wyposażono w 1 port USB3.0 oraz 2 porty USB2.0, czytnik kart pamięci SD, złącze HDMI oraz jack 3,5 mm, pozwalający podłączyć słuchawki/głośniki i mikrofon jednocześnie. Wbudowana bateria zapewnia do 8,5 godziny pracy na jednym ładowaniu.
Szybki start, łatwa komunikacja
Chromebooki Acer uruchamiają się w mniej niż 10 sekund i wznawiają pracę z trybu uśpienia niemal natychmiast.
Nowi użytkownicy Chromebooków otrzymają też w ramach promocji 1TB przestrzeni na Dysku Google przez pierwsze 2 lata.
Użytkownicy będą zadowoleni z szybszego przesyłania zdjęć i wideo za pośrednictwem portu USB 3.0. Ponadto, strumieniowane wideo i filmy można udostępniać na większym ekranie lub domowym telewizorze za pomocą portu HDMI. Czaty wideo i Google Hangouts usprawniono, dodatkowo wyposażając komputer w kamerę, która zapewnia nagrywanie audio/wideo w rozdzielczości HD 720p, a także w dwa wbudowane głośniki stereo i mikrofon.
Radość ze współdzielenia, łatwość ochrony
Chromebooki są proste w obsłudze i idealne do współdzielenia przez wielu użytkowników, w rodzinie, szkole lub podczas kolejnych zmian roboczych w firmach. Użytkownicy mogą zalogować się na własne konto, aby uzyskać dostęp do Gmaila, dokumentów, zakładek internetowych i innych informacji. Przechowywanie danych na Dysku Google  zapewnia bezpieczeństwo dokumentom i zdjęciom w chmurze i gwarantuje, że najnowsza wersja pliku lub dokumentu jest zawsze dostępna, nawet jeśli Chromebook zostanie zgubiony lub skradziony. Ponadto, użytkownicy Chromebooków Acer mogą przeglądać, edytować, tworzyć i współpracować on-line i off-line przy pomocy rosnącej liczby programów, takich jak dokumenty pakietu Office i Gmail.
Jako, że system operacyjny Chrome jest automatycznie aktualizowany w celu ochrony przed stale zmieniającymi się zagrożeniami online, bezpieczeństwo jest jedną z głównych jego zalet. Jest to szczególnie przydatne dla rodzin i szkół, które pragną chronić dzieci.
Ceny i dostępność
Chromebooki Acer są już dostępne w sklepie internetowym Euro.com.pl oraz wybranych halach Media Markt i Saturn. Urządzenia występują w czterech wersjach, różniących się wielkością ekranu i wyposażeniem.
Chromebook 11 (CB3-111) posiada ekran o przekątnej 11,6? i kosztuje 999 PLN za wersję z procesorem Intel N2840, 2GB pamięci RAM i 16GB SSD oraz 1149 PLN za wersję z procesorem Intel N2940, 4GB pamięci RAM i 32GB SSD.
Chromebook 13 (CB5-311) posiada ekran o przekątnej 13,3? i kosztuje 1199 PLN za wersję z procesorem Tegra K1 570M, 2GB pamięci RAM i 16GB SSD oraz 1399 PLN za wersję z procesorem Tegra K1 570M, 4GB pamięci RAM i 32GB SSD.
W pierwszym kwartale 2015 roku w sprzedaży pojawią się również modele wyposażone w ekrany Full HD.

Aktualności Laptopy