Bilety ZTM w Warszawie kupisz także przez smartfona

Za bilety komunikacji miejskiej w Warszawie możemy płacić na kilka sposobów – jednym z nich jest dokonani transakcji przez smartfona. To szybki, wygodny i dodatkowo bardzo łatwy sposób na kupno biletu o każdej porze dnia i nocy!

Kiedyś bilety mogliśmy kupować tylko w kioskach albo bezpośrednio u kierowcy. Potem przy przystankach oraz w pojazdach zaczęły pojawiać się biletomaty. Teraz do dyspozycji mamy jeszcze jedną metodę płatności – dokonanie transakcji przez smartfona. W taki sposób zakupimy także bilety w warszawie ZTM. Jak to zrobić?

Do dyspozycji mamy kilka różnych typów aplikacji pozwalających na dokonanie zakupu biletów przez smartfona czy tablety. Jedną z nich jest mPay, która ma także znacznie szerszą funkcjonalność. Dzięki niej możemy nie tylko kupować bilety komunikacji miejskiej w kilkudziesięciu polskich miastach, ale również płacić za parkowanie, wykonywać przelewy do innych użytkowników, dokonać doładowania telefonu czy opłacić rachunki w kilku prostych krokach. Aby wykupić bilety w Warszawie ZTM przez aplikację mPay, należy na początku pobrać ją na swój smartfon i zainstalować. Aplikacja jest dostępna na systemy operacyjne iOS od Apple, Android oraz na Windows Phone. Po instalacji przechodzimy do stworzenia swojego konta użytkownika. W tym celu podajemy własne dane i wybieramy metodę płatności. Dodatkowe informacje znajdziemy wchodząc na https://www.mpay.pl/uslugi/bilety-komunikacji-miejskiej/bilety-ztm-warszawa/

W przypadku mPay możemy zapłacić z wykorzystaniem karty płatniczej albo kredytowej podpiętej pod konto albo możemy doładować elektroniczną portmonetkę przelewem – wtedy zapłata pobierana jest bezpośrednio z portmonetki. Jeśli chcemy dokonać zakupu biletu, wybieramy go z aplikacji po wejściu do pojazdu, a potem dokonujemy potwierdzenia transakcji swoim indywidualnym kodem PIN – do dokonania transakcji potrzebujemy wtedy dostępu do internetu. Jeśli chcemy pokazać bilet w razie kontroli, nie musimy mieć już podłączenia do sieci – po prostu okazujemy go w aplikacji kontrolerowi.

Zatem dzięki aplikacji mPay i biletom na smartfona nie trzeba już stać w kolejkach i mieć pod ręką pieniędzy na zakupienie biletu – można zrobić to przez swój telefon!

Aktualności Aplikacje